YAŞAM Haber Girişi: 08.03.2020 - 16:12, Güncelleme: 15.06.2021 - 12:24

Karanfilli kahvaltılı kutlama

 

Karanfilli kahvaltılı kutlama

Dolayısıyla biz erkeklere düşen de o naifliğe, o zarafete, o inceliğe zarar vermememiz gerekiyor..
Büyükşehir Belediyesi, kadınların gününü, karfil dağüıtarak ve kahvaltı ikram ederek kutladı. 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle, İl proktokol eşlerinin yanı sıra kadın sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katıldığı bir etkinlik düzenledi. Kernek Şelale Restaurantta düzenlenen Vali Aydın Baruş'un eşi Hagehan Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanının eşi Hafize Gürkan'ında katıldığı etkinlikle ilgili yayınlanan bültende;   Hanımlar; nezahatli, kibar ve zarif yaratılmışlardır Bayanlara tek tek karanfil hediye eden ve Kadınlar Gününün sadece bir gün ile sınırlandırılamayacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Kadınlar Gününün yılın 365 gününe teşmil edilmesini temenni ediyorum. Kadınlarımızın hak ve hukukunu ödeme noktasında baktığımız zaman, hak ve hukukları ödenemez. Onun içindir ki Cenab-ı Allah ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ buyurmuştur. Peygamber Efendimiz’de hadislerinde diyor ki ‘Annendir, annendir, annendir. Sonra baban, sonra yakın akraban’. Şairler de ‘Ana gibi yar, Bağdat gibi diyar olmaz’, ‘Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar’ derler. Dolayısıyla annelik çok önemli, anneliği de hakkıyla yerine getirebilmek de çok daha önemlidir. Yine Peygamber Efendimiz, ‘Bir anne sabi çocuğunu eğer küçük iken kaybetmiş ise o, ona şefaatçi olur’, ‘Üç kızını gelin eden annenin mekânı Cennet olur’ buyurmaktadır. Dolayısıyla annelik hem dinimizde, hem milli tarihimizde, hem de insanlık tarihinde önemli bir unsurdur.” dedi. Gürkan: Kadınlarımızın sosyal, siyasal ve ekonomik hayatta aktif rol almalarını temenni ediyorum Kadınlara seçme ve seçilme hakkının batı dünyasından çok önceden ilk olarak Türkiye’de verildiğini dile getiren Başkan Gürkan, “Cumhuriyetimizle birlikte kadınların hem seçme, hem seçilme hakları açısından, hem de toplumsal açıdan sosyal ve ekonomik hayatın içine girmesi açısından önemli bir merhale kat edilmiştir. Biz basen medeni unsurlar olarak gördüğümüz batı devletleri ve batı normları diye tabir ettiğimiz normların çok daha öncesinden 1934 yılında kadınlara seçme ve seçilme hakkı ilk kez Türkiye’de verilmiştir. Başkan Gürkan son olarak, “Hanımlar naif insanlardır. Onlar yaratılışları itibariyle naif ve nezahatli, kibar ve zarif yaratılmışlardır. Dolayısıyla biz erkeklere düşen de o naifliğe, o zarafete, o inceliğe zarar vermememiz gerekiyor diye düşünüyorum. Ben tekrar Kadınlar Gününüzü kutluyorum, tebrik ediyorum. Kadınlarımızın da hem sosyal hayatta, hem siyasi ve ekonomik hayatta, hem de kültür hayatında aktif rol almasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu. 
Dolayısıyla biz erkeklere düşen de o naifliğe, o zarafete, o inceliğe zarar vermememiz gerekiyor..


Büyükşehir Belediyesi, kadınların gününü, karfil dağüıtarak ve kahvaltı ikram ederek kutladı. 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle, İl proktokol eşlerinin yanı sıra kadın sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katıldığı bir etkinlik düzenledi. Kernek Şelale Restaurantta düzenlenen Vali Aydın Baruş'un eşi Hagehan Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanının eşi Hafize Gürkan'ında katıldığı etkinlikle ilgili yayınlanan bültende;  
Hanımlar; nezahatli, kibar ve zarif yaratılmışlardır
Bayanlara tek tek karanfil hediye eden ve Kadınlar Gününün sadece bir gün ile sınırlandırılamayacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Kadınlar Gününün yılın 365 gününe teşmil edilmesini temenni ediyorum. Kadınlarımızın hak ve hukukunu ödeme noktasında baktığımız zaman, hak ve hukukları ödenemez. Onun içindir ki Cenab-ı Allah ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ buyurmuştur. Peygamber Efendimiz’de hadislerinde diyor ki ‘Annendir, annendir, annendir. Sonra baban, sonra yakın akraban’. Şairler de ‘Ana gibi yar, Bağdat gibi diyar olmaz’, ‘Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar’ derler. Dolayısıyla annelik çok önemli, anneliği de hakkıyla yerine getirebilmek de çok daha önemlidir. Yine Peygamber Efendimiz, ‘Bir anne sabi çocuğunu eğer küçük iken kaybetmiş ise o, ona şefaatçi olur’, ‘Üç kızını gelin eden annenin mekânı Cennet olur’ buyurmaktadır. Dolayısıyla annelik hem dinimizde, hem milli tarihimizde, hem de insanlık tarihinde önemli bir unsurdur.” dedi.

Gürkan: Kadınlarımızın sosyal, siyasal ve ekonomik hayatta aktif rol almalarını temenni ediyorum Kadınlara seçme ve seçilme hakkının batı dünyasından çok önceden ilk olarak Türkiye’de verildiğini dile getiren Başkan Gürkan, “Cumhuriyetimizle birlikte kadınların hem seçme, hem seçilme hakları açısından, hem de toplumsal açıdan sosyal ve ekonomik hayatın içine girmesi açısından önemli bir merhale kat edilmiştir. Biz basen medeni unsurlar olarak gördüğümüz batı devletleri ve batı normları diye tabir ettiğimiz normların çok daha öncesinden 1934 yılında kadınlara seçme ve seçilme hakkı ilk kez Türkiye’de verilmiştir.
Başkan Gürkan son olarak, “Hanımlar naif insanlardır. Onlar yaratılışları itibariyle naif ve nezahatli, kibar ve zarif yaratılmışlardır. Dolayısıyla biz erkeklere düşen de o naifliğe, o zarafete, o inceliğe zarar vermememiz gerekiyor diye düşünüyorum.
Ben tekrar Kadınlar Gününüzü kutluyorum, tebrik ediyorum. Kadınlarımızın da hem sosyal hayatta, hem siyasi ve ekonomik hayatta, hem de kültür hayatında aktif rol almasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazetemalatya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.