Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 21:07 Bu haber 1059 kez okundu
 
Zamma 3 Ay erteleme
Ocak Ayından itibaren geçerli olmak üzere alınan yüzde 20 zam kararı, Başkan Gürkan’ın..
EKONOMİ Haberi
Zamma 3 Ay erteleme

Ocak Ayından geçerli olmak üzere alınan zam kararı 3 aylık erteleme ile Nisanı ayına alındı. Aralık Ayı ortalarında MASKİ Tarafından alınan ve Ocak Ayından itibaren geçerli olmak üzere alınan yüzde 20 zam kararı, Başkan Gürkan’ın kararı ile Nisan Ayına ertelendi. Zamlı fatura ödeyenlerin alacağı ise bir sonraki faturaya indirimli olarak yansıtılacak.

MASKİ Genel Kurulu’nun Aralık Ayında aldığı ve Ocak Ayında yürürlüğe giren tarife ile çıplak m3’ü; 2 lira olan suyun fiyatı 2.40 kuruşa, giydirilmiş olarak da m3’ü, 3 lira 2 kuruş olan su bedeli 3.60 kuruş civarında olmuştu. Başkan Gürkan’ın 3 ay erteleme kararı ile içme suyu m3 fiyatları zamlı tarifeden değil 2019 yılı tarifesinden faturalandırılacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “MASKİ genel kurulunda yarın karar alınacak ve bunu mecliste de onaylayacağız. Nisan ayına kadar eski ücret neyse onla su tahsilatı aynı şekilde devam edecek” dedi. Başkan Gürkan, ayrıca Ocak ayında zamlı oranın yansıdığı su faturalarındaki tutarın ise önümüzdeki ay faturalarına indirimli olarak yansıyacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zamma, 3, Ay, erteleme,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });