Haber Detayı
11 Aralık 2020 - Cuma 18:58
 
Yoğun bakım yangınında İdari ve adli soruşturma başladı
Yoğun bakım sevisinde çıkan yangınla ilgili idari ve adli soruşturma başlatıldığını belirten Vali...
SAĞLIK Haberi
Yoğun bakım yangınında İdari ve adli soruşturma başladı

Yoğun bakım sevisinde çıkan yangınla ilgili idari ve adli soruşturma başlatıldığını belirten Vali Aydın Baruş, Yeni Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde çıkan yangın sonrası beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan ve Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Bentli ile birlikte yangının çıktığı servise giderek incelemelerde bulundu ve hastane yetkililerinden bilgi aldı.

Yangın olayının ardından Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli ile birlikte hastaneye giderek yetkililerden bilgi aldı.

Vali Baruş, Koroner Yoğun Bakım Ünitesinde meydana gelen yangın ile ilgili yaptığı açıklamada “Saat 14.45’de yoğun bakım ünitesinde yatmakta olan bir hastamızın yatağından kaynaklanan yangın ile ilgili incelemeler devam ediyor. Bu bölümde yoğun bakım tedavisi gören 14 hastamız yoğun bakım tedavisi görmekte. Yangının meydana geldiği yatakta yatan hastamızın kol, bacak ve karın bölgesinde birinci ve ikinci derece yanık mevcut. Ancak şu anda durumu iyi. Bu bölümde yatan diğer hastalarımızda herhangi bir problem olmadı. Diğer odalarda herhangi bir hasar yok. Sadece yangının çıktığı odadaki yatakta meydana gelen bir hasar var. 14 hastamızdan 9'u Turgut Özal Tıp Merkezi'ne sevk edildi. Bu hastalarımızdan biri entübe durumdaydı, onun da durumu stabil şu anda. Diğer hastalarımızın tedavisine burada devam ediliyor. Şu anda olumsuz bir durum yok. Hasta yakınlarımız merak etmesinler. Kendilerine zaten ulaşıldı, haber verildi. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma süreci başlamış durumda. Bundan sonraki süreçte olayın neden kaynaklandığı, kusur ve eksiklikler tespit edilerek, ona göre işlem yapılacak. Tüm hastalarımıza ve yakınlarına geçmiş olsun” dedi.

gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yoğun, bakım, yangınında, İdari, ve, adli, soruşturma, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });