Haber Detayı
19 Ocak 2020 - Pazar 18:29
 
Yeşilyurt Belediyesi leyleği havada gördü
İlkbahar gelmeden Yeşilyurt Belediyesi ülke ülke geziyor..
Kültür Haberi
Yeşilyurt Belediyesi leyleği havada gördü

Fransa’dan sonra Almanya’ya giden Yeşilyurt Belediyesi Kent Konseyi temsilcileri, “Her Alanda Yaptığımız Çalışmalarla Yeşilyurt’u 2023’e Hazırlıyoruz ” Yeşilyurt Kent Konseyi, ‘Uluslararası Kent Konseyleri Çalışma Grupları’ projesi hakkında bilgilendirme ve eğitim aldı. Yeşilyurt Belediyesi Kent Konseyi’nin Almanya ziyareti ile ilgili olarak yayınlanan bültende;

  “Avrupa Birliği, ‘Sivil Düşün’ programı kapsamında başlattığı ‘Uluslararası Kent Konseyleri Çalışma Grupları’ projesi çerçevesinde; Almanya’nın Hessen bölgesinde bilgilendirme ve eğitim programı düzenledi.

 ‘Çalışma grupları toplandı

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Nogay ile Yeşilyurt Kent Konseyi Kadın ve Gençlik Meclisi Üyeleri, Almanya’da gerçekleşen programda; Frankfurt Başkonsolosluğu, Hessen Gençlik Birliği, Wiesbaden Belediyesi, Wiesbaden Gönüllü Çalışanlar Merkezi, Wiesbaden Yaşlı ve Engelli Bakım Merkezi ile toplantılar yapıp, tecrübe paylaşımında bulundu.

Tecrübe paylaşımı

Almanya programının verimli ve faydalı geçtiğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Nogay, “ Yeşilyurt Belediyemizin destekleriyle sosyal, kültürel, eğitim ve sportif faaliyetlerine devam eden Yeşilyurt Kent Konseyimizin, ‘Avrupa Birliği Sivil Düşün’ programı kapsamında başlattığı ‘Uluslararası Kent Konseyleri Çalışma Grupları’ projesi nedeniyle Almanya’nın Hessen bölgesinde verimli ve güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Yapılan toplantılarda gençlik çalışmaları, engelli, yaşlı, kadın çalışmaları, hak temelli faaliyetler, sivil toplum kuruluşları çalışmaları, yapılan faaliyetlerin kazanımları, kamu ile işbirliği çalışmaları, çeşitleri ve etki analizi durumu çalışmaları ele alınarak karşılıklı tecrübe paylaşımlarında bulunduk. ‘Uluslararası Kent Konseyleri Çalışma Grupları’ projesi kapsamında bu tür eğitim programlarına devam edeceğiz. Yeşilyurt’umuzu 2023 Vizyonuna hazırlamak adına her alanda çalışıyoruz.” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeşilyurt, Belediyesi, leyleği, havada, gördü,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });