Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 17:11 Bu haber 1032 kez okundu
 
Üniversite bahane, arsa rantı şahane!
“Un var helva var, şeker var. Ama usta yok. Veya var da işi bilmiyorlar gibi
GÜNDEM Haberi
Üniversite bahane, arsa rantı şahane!

Yaşar Karaaslan yazdı

Rantiyeci ve arsa spekülatörlerinden 1 taşla 2 kuş hamlesi. Turgut Özal Üniversitesi hizmet binalarını Battalgazi İlçesinde kalmasını isteyerek, verimli tarım alanlarını kısa ve orta vadede yapılaşmasını sağlamak ve Hizmet binalarının Yeşilyurt Beylerderesi mevkine (Gölet manzaralı) gitmesini önleyerek rantı yüksek yapılaşmaya açık bölgeyi ele geçirmek.

İki yüzlü rantiyeci ve spekülatörler!

Malatya’nın gelişme bölgesinde olması nedeniyle ekonomik cazibesi her geçen gün artan Beylerderesi’ndeki gölet manzaralı alan FETÖ’cülere 49 yıllığına tahsis edilirken ses çıkarmayan, kamuoyu oluşturmayan rantiyeci ve arsa spekülatörleri şimdi yürüttükleri kampanya ile bir taşla 2 kuş vurmaya çalışıyor.

Zengin sözünü fakire söyletir

 Hasat ettiği tahılları (Arpa-buğday-nohut), yetiştirdiği sebze ve meyveleriyle ( Lahana, fasulye, domates, biber, kavun, elma, armut ve daha bir çok tür gibi) kendi kendine yeten ender illerden bir olan Malatya’nın verimli tarım arazilerini yapılaşmaya açmak için canla-başla çalışan rantiyeci-spekülatör kesim Battalgazi’deki verimli tarım arazilerini, Yeşilyurt Beylerderesi mevkiindeki alanları kendi amaçları doğrultusunda kullanıma açmak için halkın ilk temsilcileri olan muhtarlar üzerinden kamuoyu veya batıdaki deyimle lobi (Baskı) oluşturmaya çalışıyor.

Tıpkı atalarımızın dediği gibi; “ Zengin sözünü fakire söyletir.”

Bana göre Üniversitenin Tarımla ilgili fakülteleri dışında kalan hizmet binaları dahil bütün birimlerin Beylerderesi yerleşkesine taşınmaları.

Battalgazi ilçesi gelişmez endişesine gelince

Öyle bir gelişir ki.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan ile Battalgazi Belediye Başkanı Güder, 5-10 yıl değil 50-100 yıl sonra bile hayırlarla-dualarla anılır.

Yeter ki toprağa gönül gözüyle- dost gözüyle baksınlar.

Sözün özü, Battalgazi’nin gelişmesi için; “Un şeker var. Ama usta yok. Veya varda işi bilmiyorlar gibi    

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üniversite, bahane,, arsa, rantı, şahane!,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });