Haber Detayı
18 Temmuz 2020 - Cumartesi 20:07 Bu haber 5134 kez okundu
 
Protokol köpeği tedaviye kavuştu
Yaşam alanları kent merkezindeki Valilik, Büyükşehir, Emniyet Müdürlüğü gibi kamu hizmet..
YAŞAM Haberi
Protokol köpeği tedaviye kavuştu

 Protokol köpeğine özel sağlık bakımı hizmeti verildi. Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 gün gözlem altına alınan ve tedavisi yapılan köpek, yaşam alanına bırakıldı.

Yaşam alanları kent merkezindeki Valilik, Büyükşehir, Emniyet Müdürlüğü gibi kamu hizmet binaları olması nedeniyle  halk arasında “Protokol Köpeği” olarak da adlandırılan Alex adlı köpek , Hayvan Barınağındaki veterinerler tarafından tedavi edilerek yaşam alanına bırakıldı. Alex’in tedavisi ile ilgili yayınlanan bültende;

“Malatya cadde ve sokaklarında yürüyen herkesin tanıdığı, sevimliliğiyle Malatyalıların gönlünde taht kurmuş, namı değer protokol köpeği (Alex) Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezinde 3 gün tedavi edilerek yaşam alanına geri bırakıldı.

Yaşadığı cilt hastalığı nedeniyle hareketsiz kalan ve çocukların ihbarıyla harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, Alex’i rehabilitasyon merkezine getirerek 3 gün boyunca tedavi etti. Aşıları ve kontrolleri yapılan Alex, sağlığına kavuşmasıyla birlikte tekrar yaşam alanına bırakıldı.

3 günlük yokluğu hemen fark edilen Alex’le ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü, Veteriner Sami Altaş, Alex’in egzema diye tabir edilen bir cilt rahatsızlığı yaşadığını söyledi. Altaş, “Malatya kamuoyunda herkes onu protokol köpeği olarak tanıyor. Gelen ihbarla birlikte harekete geçerek Alex bulunduğu yerden alarak geçici bakım evimize getirdik. Egzema kaynaklı bir cilt hastalığı tespit ettik. 2011 yılından beri her türlü tedavilerini, aşılarını yapıyorduk. 3 gün boyunca burada tedavi ettik. Kuduz ve parazit aşılarını yaptık. Sağlığına kavuşmuş durumda, Alex’i tekrar yaşam alanına bırakacağız” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Protokol, köpeği, tedaviye, kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });