Haber Detayı
25 Ekim 2020 - Pazar 18:26
 
Onkoloji Hastanesinin resmi açılışı yapıldı
3 Ay önce hizmet vermeye başlayan hastanenin resmi açılışı da
SAĞLIK Haberi
Onkoloji Hastanesinin resmi açılışı yapıldı

3 Ay önce hizmet vermeye başlayan hastanenin resmi açılışı da yapıldı. İnönü Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösterecek olan bölgenin en büyük Onkoloji (Kanser) Hastanesinin resmi açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı. Partisinin İl Kongresine ve özel sektör ve kamu yatırımlarının toplu açılış töreni nedeniyle Malatya’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 ay önce hizmet vermeye başlayan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Onkoloji Hastanesi’nin resmi açılışını da yaptı. Onkoloji Hastanesinin resmi açılışı ile ilgili yayınlanan bültende;

“Onkoloji Hastanesi Tüm Malatya’ya ve Milletimize Hayırlı Uğurlu Olsun.”

Çevrimiçi olarak video-konferans aracılığıyla Onkoloji Hastanesi’ne bağlanan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, açılış sırasında “Şahsım ve milletim adına siz ve ekibinizi tebrik ediyorum. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Onkoloji Hastanesi’nin tüm Malatya’ya ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

 “Bölgenin En Büyük ve Türkiye’nin En Önde Gelen Onkoloji Hastanesi…”

Turgut Özal Tıp Merkezi Onkoloji Hastanesi’nin üç aydır hizmet verdiğini belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, hastanenin 40 adet kök hücre ve kemik iliği nakli odasıyla Türkiye’nin en büyük kök hücre nakli ünitesine sahip olduğunu vurguladı. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 16 adet poliklinik ve 84 yataklı ayaktan kemoterapi ünitesi bulunan Onkoloji Hastanesi’nin ayrıca toplam 217 yatak kapasitesi, 156 adet onkoloji ve hematoloji hasta odası, 16 adet yoğun bakım odası ve 5 adet radyoaktif iyotlu tedavi odası ile bölgenin en büyük ve Türkiye’nin en önemli sağlık hizmeti veren hastanesi olduğunun altını çizdi. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Karaciğer Nakli alanında Türkiye ve Avrupa’da birinci, dünyada ikinci olan İnönü Üniversitesi’nin, Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleriyle onkoloji alanında da aynı başarıyı yakalamayı hedeflediğini sözlerine ekledi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesi bünyesinde hizmete giren ve resmi açılışı gerçekleşen Onkoloji Hastanesi’nin Malatya’ya, bölgeye ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dilediğini belirterek başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere yapımında desteği ve katkısı bulunan herkese çok teşekkür ettiğini dile getirdi” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: onkoloji hastanesi, resmi açılış, Cumhurbaşkanı Erdoğan
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });