Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 11:57
 
Müebbet hapse mahkûm, katil yakalandı
Adam öldürme, yaralama, uyuşturucu taciri gibi suçlardan aranan 6 kişi iler birlikte..
ASAYİŞ Haberi
Müebbet hapse mahkûm, katil yakalandı

Adam öldürme, yaralama, uyuşturucu taciri gibi suçlardan aranan 6 kişi iler birlikte, evrakta sahtecilik ve fuhuş şüphelisi 2 kişi yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından  yayınlanan bültende;

“Genel Asayiş ve Kamu Düzeninin devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması ve Malatya halkımızın huzur ve güvenliğini en üst seviyede tesis etmek amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce yapılan çalışmalarda;

(1)

Gece Kartalları ile birlikte yapılan çalışmada şüphe üzerine durdurulan (2) şahıstan 15 adet uyuşturucu ve uyarıcı hap ve (9,56 gr Narkotik madde), (2 adet ruhsatsız tüfek) ele geçirilmiştir.

(2)

Kasten Öldürme suçundan aranması ve kesinleşmiş Müebbet hapis cezası, Yaralama suçundan aranması ve kesinleşmiş 4 yıl 7 ay hapis cezası, Suçluyu Kayırma suçundan aranması ve kesinleşmiş 10 ay hapis cezası, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan aranması ile kesinleşmiş 1 yıl hapis cezası olmak üzere toplamda 5 adet aranma kaydı ve kesinleşmiş 36 yıl hapis cezası bulunan H.K. isimli şahıs Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleriyle birlikte yapılan koordineli çalışma neticesinde yakalanarak adli makamlara teslim edilmiştir.

Ayrıca Resmi Belgede Sahtecilik suçundan aranma kaydı bulunan (1) şahıs ekiplerimizce yakalanmıştır.

(3)

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri olarak yapılan çalışmalarda; 18.02.2020 tarihinde sorumluluk bölgemizde bulunan bir adreste FUHUŞ yapıldığı tespit edilmiş, iki şahsa fuhuş konusu ile alakalı olarak gerekli idari işlem yapılarak 3500 TL idari para cezası yazılmıştır. Bahse konu ikametin mühürlenmesi için ilgili kurumlarla gerekli yazışmalar yapılmıştır.” Bilgileri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Müebbet, hapse, mahkûm,, katil, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });