Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 19:32
 
Keşke sık sık yapılsa!
Gıda denetimleri yapan denetçilerde..
SAĞLIK Haberi
Keşke sık sık yapılsa!

 Vali Baruş, gıda denetimi yapan denetçileri görev yaparken denetledi. Tarım ve Orman Bakanlığının “Denetim Seferberliği” kapsamında yapılan denetimlere katılan Vali Aydın Baruş, denetçileri denetledi. Uygulamadan memnun kalan vatandaş ve esnaf, “Keşke bu uygulama sık sık yapılsa” diyerek denetçilerin denetlenmesi uygulamasından memnun olduklarını belirttiler.

Vali Aydın Baruş “Denetim Seferberliği” kapsamında Tarım ve Orman İl Müdürü ve beraberindeki görevliler ile gıda denetiminde bulundu. İlimizde faaliyet gösteren çeşitli işletmelerin denetimine katılan Vali Baruş, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü görevlilerinin yapmış olduğu denetim ve incelemeleri yerinde gördü. İşletmelerin gıda güvenliği, saklama koşulları, sertifikaları, depoları vs. dikkatle incelendi.

Uygulamadan memnun olan esnaf ve vatandaşlar

İl Müdürlüğü personelleri tarafından yapılan gıda denetimlerinin Vali Baruş tarafından dikkatle izlenmesini olumlu bulan esnaflar; “Özellikle gıda perakende sektöründe büyük bir denetimsizlik söz konusu, maliyet fiyatlarının altında bile gıda ürünleri satılıyor. Yasalara uygun ticaret yapanlar için çok yararlı bir uygulama oldu.” İfadeleriyle uygulamayı yararlı bulduklarını söylerken, Vatandaşlarda “ Vali Beyin bu tür denetimleri yapması biz tüketiciler açısından güven oluşturuyor. Özellikle sağlığımız açısından tereddüde düşmeyerek gıda malzemelerini güvenle alıyoruz. Keşke bu tür uygulama sık sık tekrarlansa.” Diyerek uygulamanın sık sık tekrarlanmasını istediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Keşke, sık, sık, yapılsa!,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });