Haber Detayı
02 Ocak 2020 - Perşembe 18:03
 
Hırsızlar çiftçilere de dadandı
Hırsızlar bu kez de her geçen gün fakirleşen çiftçilerin çapa ve römorkunu çaldılar...
ASAYİŞ Haberi
Hırsızlar çiftçilere de dadandı

Hırsızlar için çalınacak materyallerde sınır yok. Hırsızlar bu kez de her geçen gün fakirleşen çiftçilerin çapa ve römorkunu çaldılar. Yakalanan hırsızlar daha önce çapa ve römork çaldıkları belirlendi. Yeni yılın ilk gününde meydana gelen olayda, çapa ve römorku çalınarak mağdur edilen çiftçinin mağduriyetini giderme amacıyla Jandarma tarafından başlatılan geniş kapsamlı operasyonda 2 şüphelinin gözaltına alındığı olayla ilgili yapılan açıklamada;  

Darende İlçesi Yenipınar Mahallesinde 01 Ocak 2020 günü (1) adet çapa motoru ve (1) adet römork kimliği belirsiz şüpheli şahıslarca çalınmıştır. Malatya İl Jandarma Komutanlığınca yeni yılın ilk gününde mağdur olan vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi için özel bir ekip kurulmuştur. JASAT ve Jandarma İstihbarat Unsurları ve takviye ekiplerle yapılan istihbari çalışmalar sonucu, çapa motorunu çaldıkları tespit edilen (2) şüpheli kısa sürede yakalanarak C.Başsavcılığı talimatı doğrultusunda gözaltına alınmıştır.

Derinleştirilen soruşturma kapsamında şüphelilerin aynı bölgede bir başka çapa motoru ve römorkunu da çaldıkları tespit olunmuştur. Şüpheli şahısların hırsızlık malı çapa motoru ve römorklarını sattıkları şahıslar tespit edilmiş, söz konusu (2) Çapa Motoru ve (2) Römorka el konularak sahiplerine teslim edilmiştir. Çalınan Çapa Motorları ve Römorklarına kavuşan mağdur vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirmiştir. Söz konusu Çapa Motoru ve Römorkların piyasa değerinin “30 Bin TL” civarında olduğu değerlendirilmektedir.

Gözaltına alınan (2) şüpheli şahsın işlemleri devam etmektedir. Bilgileri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hırsızlar, çiftçilere, de, dadandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });