Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 15:56
 
Günah, borç ve cezadan...
Rabbimizin kullarına rahmetle nazar ettiği bu önemli gece af dilemenin, arınmanın..
SİYASET Haberi
Günah, borç ve cezadan...

Berat Gecesinin, gühah, borç ve cezalardan kurtulmak anlamına geldiğini belirten AKP Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, Berat Kandili nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Milletvekili Çakır, mesajında; 
"Mübarek Ramazan ayının müjdecisi Berat kandiline kavuşmanın milletimiz ile birlikte idrak etmenin mutluluk ve heyecanını yaşamaktayız.
Berat; Yüce Allah (C.C) ‘ın affı ve bağışlayıcısı; günah borç ve cezadan kurtulmak manalarına gelmektedir. Rabbimizin kullarına rahmetle nazar ettiği bu önemli gece af dilemenin, arınmanın, elleri duaya, gönülleri semaya açmanın, doğrudan Yüce Allah (C.C.)’a yönelip mağfiret iklimine girmenin vaktidir.
Bu mübarek gecede yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin Hak katında makbul ve kabul olmasını temenni ediyorum. Rabbimden bütün dünyayı kuşatan salgın hastalıklardan biran evvel kurtulmamızı ve Ramazan ayına, hastalıklardan temizlenmiş, günahlardan arınmış şekilde girmemizi niyaz ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle; Rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının ardına kadar açık olduğu bu gecede en güzel şekliyle yararlanmak ümidiyle İslam Aleminin , Milletimizin ve hemşerilerimizin Berat Kandilini tebrik ediyor; selam, sevgi ve saygılar sunuyorum." İfadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Günah,, borç, ve, cezadan...,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });