Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 21:09
 
Devlet Hastanesinin başı dertte gibi
Sosyal medya kullanıcıları ile Yeni Devlet Hastanesi kapışması devam..
SAĞLIK Haberi
Devlet Hastanesinin başı dertte gibi

Sosyal medya kullanıcıları ile Yeni Devlet Hastanesi kapışması devam ediyor. Önce korona virüslü hasta paylaşımı şimdi de içeriği açıklanmayan video paylaşımı. Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin sosyal medya ile başı dertte. Geçtiğimiz günlerde "Devlet Hastanesinde korona virüslü şüpheli hasta" paylaşımından sonra şimdi de  içeriği açıklanmayam video paylaşımı yapıldı. Hastane yöneticileri yazılı bir açıklama yaparak sosyal medyada paylaşılan videonun başka bir yerde çekildiğni iddia etti ama nerede çekildiği konusunda herhangi bir ifade kullanmadı. Söz konusu paylaşımla ilgili Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk imzalı yalanlama açıklamasında; 
Bugün, Malatya kamuoyunda paylaşılan bir videoda, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ait bir hasta olduğu izlenimi verilmek istenmiştir. 
1- Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne görüntülerde iddia edildiği gibi hiçbir vaka gelmemiştir. 
2- Söz konusu video hastanemizde değil, başka bir yerde çekilmiştir. 
3- Söz konusu video kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyunu kasten tedirgin etmek ahlaki bir problemdir ve sosyal medyada halkı korku ve endişeye sevk edecek tarzda, gerçeklikle uzaktan yakından ilgisi bulunmayan yalan paylaşımda bulunan kişiler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. 
4- Vatandaşlarımızın resmî makamlar dışında yapılan açıklamalara itibar etmemeleri önem arz etmektedir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Devlet, Hastanesinin, başı, dertte, gibi,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });