Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 13:10
 
Darende'de film gibi banka soygunu
Darende'de banka kasasını soyma girişimleri başarısız olunca 2.kez denediler ve 1...
ASAYİŞ Haberi
Darende'de film gibi banka soygunu

Babasının bankadaki kiralık kasasını soyma girişimleri başarısız olunca 2.kez denediler ve 1 milyon liralık altın çaldılar. Çaldıkları altını paraya çeviren hırsızlar, parayı önce ilçede, daha sonra da Gaziantep ve Kuzey Kıbrıs’ta açtıkları banka hesabına transfer ettiler.  Darende’de filmlere konu olacak banka soygunu gerçekleştirildi. Babasının banka kasasında bulunan yaklaşık 1 milyon lira değerindeki altınları yardımcısı ile boşaltan soyguncu kayıplara karıştı. Polisin uzun takibi sonucu yardımcısı yakalanırken, kayıplara karışan soyguncunun yakalanması için çalışmalar devam ediyor. Darende İlçesinde gerçekleşen banka soygunu ile ilgili yayınlanan bültende;

“Darende İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince ilçede yaşayan H.Ö. isimli şahsa ait 1 milyon lira değerindeki (642,5 gram 22 ayar bilezik, 256 adet Cumhuriyet ve 1 adet çeyrek) altının çalınması olayı ile ilgili kurulan özel ekibin yaptığı çalışmalarda; müştekinin oğlu A.Ş.Ö’nün kasanın anahtarını evden çalarak iş birliği yaptığı Soy isim benzerliği bulunan O.Ö, isimli şahsa verdiği, aynı bankadan hesap açtırıp kasa kiralayan O.Ö, isimli şahsın banka görevlilerinin yanından uzaklaşmasıyla H.Ö'ye ait kasayı açmaya çalıştığı ancak başarılı olamadığı ancak iki hafta sonra tekrar aynı bankaya giderek kasayı açıp içerisindeki 1 milyon lira değerindeki altınları aldığı, bozdurup kendi adına ilçedeki başka bir bankadan hesap açtırıp parayı önce Gaziantep'e, oradan da KKTC'deki bir bankaya kendi adına gönderdiği daha sonra KKTC'deki bankadan çektiği bu parayı A.Ş.Ö'ye verdiği ve A.Ş.Ö'nün kayıplara karıştığı tespit edilmiştir. .

O.Ö isimli şahıs düzenlenen operasyonla gözaltına alınmış, suçunu itiraf etmiş ve sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.

A.Ş.Ö isimli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.” Bilgileri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Darende'de, film, gibi, banka, soygunu,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });