Haber Detayı
26 Ekim 2020 - Pazartesi 16:07
 
Çiftçiye alım garantisi verilince
Esenlik Marketlerin manav reyonlarında Eskimalatya üretimi ıspanak ve patlıcanlar...
Tarım Haberi
Çiftçiye alım garantisi verilince

Esenlik Marketlerin manav reyonlarında Eskimalatya üretimi ıspanak ve patlıcanlar boy göstermeye başladı. Esenlik Marketler, çiftçilere alım garantisi verince, Eskimalatyalı üreticiler sebze ekimine yöneldi. Çiftçilerin bahçelerinde yetiştirdikleri patlıcan-ıspanak gibi sebzeler, Esenlik Marketlerin manav reyonlarında boy göstermeye başladı. Yerli ürünlerin alımıyla ilgili Esenlik’ten yapılan açıklamada;  

“Malatya’da Büyükşehir Belediyesi Esenlik Süper Marketler tarafından tarlada üreticiden direk alınan sebze ve meyveyeler aracı olmadan doğal ve ucuz fiyatla tüketiciye sunuluyor.

Yeni tip korona virüs (Covid-19) döneminde vatandaşların doğal ürünleri yönelmesi nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediyesi Esenlik Süper Marketler, üreticiye doğal sebze ektirip, alma sözünü verdi. Bunun üzerine Battalgazi ilçesinde tarlalara ekilen sebzeler direk üreticiden alınarak Esenlik Süper Marketlerin manav reyonunda satışa sunuyor.

Battalgazi ilçesinde üretim yapan çiftçi Uygurcan Özdemir, doğal olarak ürettikleri ıspanak ve patlıcanları tarladaki tazeliği ve besin değerleri ile direk sofralara ulaştırdıklarını söyledi. Çiftçilerinin kendi mahsullerini hiçbir aracı araya koymadan direk tüketiciye sunduklarını belirten Özdemir, kendilerine bu imkanı sağlayan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti. Üreticiler olarak ürünlerini satacakları bir pazar endişelerinin de ortadan kaldığını kaydeden Özdemir, bu şekilde doğan ürünlerin de kaliteli ev ucuza tüketiciye sunulduğunu dile getirdi.

Bir diğer üretici Mehmet Yılmaz ise tarlalarında doğal olarak yetiştirdikleri patlıcanları alın garantisi sunan Esenlik aracılığı ile tüketiciye sundukları için mutlu olduklarını dile getirerek “Toplanan ürünleri tarladaki tazeliği ve besin değerleri ile sofralara ulaştırıyoruz” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çiftçiye, alım garantisi, verilince, ESENLİK
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });