Haber Detayı
26 Eylül 2018 - Çarşamba 12:55
 
Başkan Polat, Kurucuova’daki altyapı çalışmalarını inceledi
GÜNDEM Haberi
Başkan Polat, Kurucuova’daki altyapı çalışmalarını inceledi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) tarafından Doğanşehir İlçesi Kurucuova Mahallesi’nde yapımına başlanılan içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı inşa çalışmalarını yerinde inceledi.
Beraberinde MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu ve birim müdürleri ile birlikte Kurucuova Mahallesindeki çalışmaları inceleyen Başkan Polat, yapılan yatırım ile birlikte Kurucuova’da 25 kilometrelik içmesuyu ve 24 kilometrelik kanalizasyon altyapısının inşa edileceğini söyledi.
Kurucuova’da yapılan çalışmaların şuan yüzde 20’sinde olduklarını ifade eden Polat, “Toplamda 4,5 milyon TL maliyetli bir çalışmamız var. 25 kilometre içmesuyu hattı, 25 kilometre de kanalizasyon hattı inşa ediyoruz. Toplamda bu çalışma 50 kilometrelik bir mesafeye tekabül ediyor. Yine Batak Deresi denilen ve Kurucuovalı kardeşlerimizin çok istediği iki su kaynağımız var. Bu su kaynağıyla ilgili çalışmayı da haricen yaptırmaktayız. Şuan harita alımlarını yaptırıyoruz. Daha sonraki süreçte orayı da ihale edip, şebekeyle birlikte buradaki kardeşlerimiz istedikleri suya kavuşabilecek” şeklinde konuştu.
MASKİ olarak yatırımları 400 milyon TL’ye çıkaracaklarını kaydeden Polat, “Tabi 4 yılda 400 milyonluk altyapı yatırımı çok ciddi bir yatırım. Ama biz memleket emektir diyoruz, birlikte yürüyeceğiz diyoruz. Gece demeden, gündüz demeden de biz bu millete hizmet edeceğiz” diye konuştu.
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Başkan, Polat,, Kurucuova’daki, altyapı, çalışmalarını, inceledi ,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });