Haber Detayı
10 Kasım 2020 - Salı 10:30
 
Azılı hırsız tespit edildi ve 155 bin ...
3 ayrı hırsızlık olayının faili, polis camiasında tanınan azılı hırsız olduğu tespit
ASAYİŞ Haberi
Azılı hırsız tespit edildi ve 155 bin ...

3 ayrı hırsızlık olayının faili, polis camiasında tanınan azılı hırsız olduğu tespit edildi ve yakalandı. Hakkında bir çok kez işlem yapılan fail, kamera görüntüleri ve çevrede yapılan uzun çalışmalardan sonra yakalanarak 3 hırsızlık dosyasından tutuklandı. Polis ayrıca gümrük kaçağı makaron sigara, sigara kâğıdı ver tütün satışı yapan kişinin deposuna yaptığı operasyonda 155 bin makaron ele geçirdi.  

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve KOM Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen operasyonlarla

İlgili yapılan açıklamada;

"Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan çalışmalarda;

İlimizde 3 farklı hırsızlık olayı ile ilgili olarak çok sayıda güvenlik kamerası incelenmiş ve çevrede yapılan araştırmalar sonucu olayları gerçekleştiren şahsın kısmımızca tanıdığımız daha önce birçok kez hakkında işlem yaptığımız M. A. olduğu tespit edilmiş, Hırsızlık Büro ekipleri tarafından yakalanmış ve her 3 dosyadan tutuklanmıştır.

KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda;

A. K. isimli şahsın iş yerinde gümrük kaçağı sigara sarma kağıdı ve makaron satışı yaptığı bilgileri elde edilmiş, şüphelinin deposunda yapılan aramada;

155.000 gümrük kaçağı makaron

4.870 gümrük kaçağı sigara sarma kağıdı

8 kg gümrük kaçağı bandorolsüz kıyılmış Tütün ele geçirilmiş, şüpheli şahsa "5607 SKM" suçundan yasal işlem yapılmıştır.

KOM Şube Müdürlüğü görevlilerimiz tarafından 6136 SKM (12. Madde / Silah ticareti) kapsamında yapılan fiziki takipli çalışma neticesinde;

M. C. Y. isimli şahısın iş yeri ve ikametinde yapılan aramada;

1 ruhsatsız BERATTA tabanca,17 fişek, 2 av tüfeği, 2 pompalı tüfek, 10 av tüfeği kartuşu 1 uyuşturucu kullanma aparatı ve bir miktar esrar ele geçirilmiş olup şüpheli gözaltına alınmıştır.” Bilgileri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: azılı hırsız, Asayiş, KOM, Şube, 155 bin makaron,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });