Haber Detayı
29 Aralık 2020 - Salı 15:03
 
Aralarında Seyir tepesi de var!
Yıldıztepe Rekreasyon projesine FKA’dan yeşil ışık. Battalgazi Belediyesi tarafından
Çevre Haberi
Aralarında Seyir tepesi de var!

Yıldıztepe Rekreasyon projesine FKA’dan yeşil ışık. Battalgazi Belediyesi tarafından tasarlanan Yıldıztepe Rekreasyon (Verici antenlerin konulduğu bölge) projesine  FKA’dan yaklaşık 70 bin lira kadar mali destek sağlanmasıyla Yıldıztepe için proje hazırlama süreci başladı.   

Fizibilite Desteği Programına ilişkin açıklamalarda bulunan Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu,

 “Fizibilite Desteği Programımız, gerek kamu gerek özel sektör yatırım konularının teknik, ekonomik ve mali analizlerinin yapılması marifetiyle kaynakların boşa harcanmasının engellenmesi amacıyla yürütülüyor. Ajansımızın odaklandığı tematik alanlara yönelik yatırım konularının öncelikle fizibiliteleri, ön değerlendirmeleri yapılıyor. Fizibilite desteği kapsamında dört ilimizde gerçekten gerek tarım anlamında gerek turizmin geliştirilmesi anlamında gerekse endüstriyel gelişim anlamında bazı özel sektör ve kamu kuruluşlarının yapabileceği yatırımlar değerlendirildi ve büyük yatırımların illerimizde ekonomik, teknik ve idari olarak yapılabilir olup olmadığı bu destekler sonucunda ortaya çıkacaktır.”

Yoğunlu, Fizibilite Desteği Programı kapsamında bölgenin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine, bölgenin yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik yatırım projelerinin fizibilite çalışmalarına yönelik destek sağlandığının altını çizerek, “Bölgemizdeki büyük ölçekli yatırımlara öncülük edecek projelerin fizibilite ve teknik raporlarını hazırlayarak yatırım sürecinin daha hızlı hayata geçirilmesinde öncülük etmeye devam edeceğiz. Projelerimiz illerimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun” dedi.

2020 yılında 600 bin TL bütçe tahsis edilen Fizibilite Desteği Programı kapsamında başarılı bulunan her bir projeye 40 bin ila 100 bin TL arasında hibe desteği sağlanacak.

2020 Yılında Başarılı Bulunan Projeler

Yıldıztepe Rekreasyon Projesi Battalgazi Belediye Başkanlığı

Bingöl Üniversitesi Teknokent Kurulumu Projesi Bingöl Üniversitesi

Bingöl Doğa Sporları Parkı Projesi Bingöl İl Gençlik Spor Müdürlüğü

Bingöl Zimmet Tepe Rekreasyon Alanı Projesi Bingöl Belediye Başkanlığı

Bingöl Engelsiz Yaşam Köyü Projesi Bingöl, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü

İhtisaslaştırılmış Küçük Sanayi Sitesi Projesi Elazığ 2. OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı

 

 

gazetemalatya.com-Bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: FKA; Battalgazi Belediyesi, Yıldıztepe, rekreasyon proje
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });