Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 09:34
 
Almanya’ya kayısı, Kanada, Rusya ve İrlanda’ya helva
2. OSB’de teknolojik ortamda (yıkama-kurutma-eleme-paketleme)hazırlanan kayısı ve helvalar..
EKONOMİ Haberi
Almanya’ya kayısı, Kanada, Rusya ve İrlanda’ya helva

2. OSB’de teknolojik ortamda (yıkama-kurutma-eleme-paketleme)hazırlanan kayısı ve helvalar Avrupa, Kanada, Rusya gibi kıtalara gönderiliyor. Kayısının başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa ülkelerine,  simit, susam, tahin, akide şekeri, lokum, reçel ve kakaolu fındık kremalı helvalarında Kanada, Rusya ve İrlanda’ya gönderildiği belirtildi. ikinci Organize Sanayi Bölgesi’nde (2. OSB)yer alan işletmelere ziyarette bulunarak istihdam ve ihracat konuları hakkında bilgi aldı. Vali Baruş’un 2.OSB ziyareti ile ilgili yayınlanan bültende;

“Fabrika girişinde Vali Aydın Baruş’u Güngör Tarım Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güngör ve ikinci Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Vahap Erdem karşıladı. İbrahim Güngör, işletmede incelemelerde bulunan Vali Baruş’a özellikle Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerine ihracat yaptıklarını. Malatya başta olmak üzere ülke ihracatına ve ekonomisine katkı sağlayarak yapmış oldukları kayısı ihracatı ile aynı zamanda Malatya’nın en önemli tarım ürünü olan kayısının da tanıtımında önemli rol oynadıklarını ifade ederek, Teknoloji standartlarında oluşturulan yıkama makinası kurutma makinası eleme makinası ve paketleme makinasıyla ayrıca siparişlere göre oluşturulan her çeşit paketleme olanağıyla faaliyetini sürdürdüklerini söyledi.

Daha sonra Gözde Helva Fabrikasını ziyaret eden Vali Baruş’u burada Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kayhan karşıladı. İncelemeler esnasında Yönetim Kurulu Başkanı Kayhan Vali Baruş’a, 1995 yılında gıda üretimine başladıklarını. Kuruluşun ilk yılların da tahin ve tahin helvası olarak üretime başlayıp daha sonraki yıllarda da çeşitlerini arttırarak simitlik susam, tahin, akide şekeri, lokum, reçel ve kakaolu fındık kreması ile ürün yelpazelerini geliştirdiklerini. Kaliteli, sağlıklı ve güvenilir bir hizmet anlayışı çerçevesinde 50 çalışanı ile teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri takip ederek yaptıkları ürünleri şu anda Kanada, Rusya, İrlanda, Türkmenistan gibi ülkelere ihracat yaptıklarını ifade etti.

Organize Sanayi Bölgelerinin kentin gelişimi ve iş istihdamı açısından önemine değinen Vali Baruş, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletmelere yapmış olduğumuz ziyaretlerde üretim faaliyetlerini yerinde görüyor, sanayicilerimizin her türlü talep ve görüşlerini de alarak istişarelerde bulunuyoruz dedi.” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Almanya'ya kayısı, Rusya, Kanada, İrlanda'ya helva
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });