Haber Detayı
13 Ocak 2020 - Pazartesi 14:37
 
Ahlaklı ve spor kültürü profilli genç
Riskli bölgelerde yaşayan çocuk ve gençler için “Sokaktan spora” projesi..
SPOR Haberi
Ahlaklı ve spor kültürü profilli genç

Riskli bölgelerde yaşayan çocuk ve gençler için “Sokaktan spora” projesi. Vatanını-milletini seven, ter dökecek ahlaklı, spor kültürü oluşmuş gençlik profili oluşturma amacıyla Malatya Valiliğince “Sokaktan spora” adlı proje hayata geçti. Risk altındaki (Yoksul ve dar gelirli ailelerin çoğunlukta olduğu) bölgelerde yaşayan 8-17 yaş arası çocuklara yönelik olarak projelendirilen sokaktan spora adlı projenin ilk etkinliği Polisevinde yapıldı. Yaklaşık 10 gün eğitim alan çocuklar, etkinlik kapsamında küçük bir gösteri yaptılar.

Vali Aydın Baruş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Emniyet Genel Müdürlüğü İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Ahmet Nehar Poçan, İl Müftüsü Veysel Işıldar, antrenör ve sporcuların katıldığı Etkinlikle ilgili yapılan açıklamada;

“19 Aralık 2019 tarihinde hayata geçirilerek Sosyo-Ekonomik imkânsızlıklar yüzünden risk altında bulunan bölgelerde ikamet eden, 08/17 yaş grubu çocuklarımıza yönelik lisanslı sporcu yetiştirmek, vatanını, milletini, bayrağını seven, hedefinde şampiyonalarda mücadele ederek ter dökecek ahlaklı, spor kültürü oluşmuş bir gençlik profili oluşturmak amacıyla bu çocuklarımız için hazırlanan “Sokaktan Spora” adlı proje kapsamında;

8 çocuğumuza ilimizde faaliyet gösteren Doğuş spor kulübü tarafından lisans işlemleri, sağlık raporları ve ilgili federasyona kuşakları ile ilgili bildirim işlemleri başlatılmış olup, Spor eğitimleri ise Avrupa Şampiyonu Taekvondo Milli takım Antrenörü Nedim Türk ve Hüseyin Gazi Çelik tarafından verilmektedir.

Projede yer alan çocukların spor kulübüne ulaşımları İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı'nca sağlanmaktadır. Projeye kayıtsız kalmayan ilimizdeki hayırsever iş adamlarımız tarafından, çocuklarımızın spor kıyafetleri temin edilerek, spora devam etlikleri süre boyunca eğitim ve öğretim giderlerinde kullanmak üzere bankada açılan hesaplarına aylık 150 TL burs yatırılmaktadır.

İl Müftülüğümüzce projeye dahil olan çocuklarımıza milli ve manevi değerlerine bağlı, ahlaki açıdan donanımlı hale gelmelerine katkıda bulunmak üzere görevli eğitmenler tarafından bilgilendirme faaliyetleri yapılacaktır.” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ahlaklı, ve, spor, kültürü, profilli, genç,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });