Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 09:20
 
Acı haber : 2 askerimiz şehit oldu
Operasyon bölgesinde bulunan bir üs bölgesine, bölücü terör örgütlerince roketatar ile yapılan
GÜNDEM Haberi
Acı haber : 2 askerimiz şehit oldu

Operasyon bölgesinde bulunan bir üs bölgesine, bölücü terör örgütlerince roketatar ile yapılan taciz ateşinde Piyade Teğmen Harun Aslan ile Piyade uzman Çavuş Harun Kılınç  şehit olurken, 1 askerimizde yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamada, "Pençe-Kaplan operasyon bölgesinde bir üs bölgemize 17 Eylül 2020 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca roketatar ile yapılan taciz atışı sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır." ifadelerine yer verildi.

Yaralı personelin derhal hastahaneye kaldırıldığının belirtildiği açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz." denildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit askerlerle ilgili yayınladığı başsağlığı mesajında, "Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2 Asker şehit, MSB, bölücü terör, operasyon bölgesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });