Haber Detayı
04 Ağustos 2020 - Salı 19:52 Bu haber 2270 kez okundu
 
12 Kattan fazlasına izin yok!
Şuyulandırma mağdurlarına af gibi yoğunluk kullanma izni
GÜNDEM Haberi
12 Kattan fazlasına izin yok!

Tecde ve Bostanbaşı Mahallelerine istenen 16 ve 14 kat talebi, Meclis üyelerinin oy birliği ile ret edilmesi, şuyulandırma mağdurlarına af gibi yoğunluk kullanması, Mahalleler arası açılan yatay yolların imar planına işlenmesi ve yol güzergahında oluşacak yapılaşmanın 2 kat ile sınırlandırılması kabul edilmesi ve Araştırma Geliştirme ve Zabıta Müdürlüklerine yapılan atamaların meclisin bilgisine sunulması gibi konuların damga vurduğu Yeşilyurt Belediye Meclisinin Ağustos Ayı çalışması yapılan tek oturumla tamamlandı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar Başkanlığında toplanan meclis, gündemdeki maddeleri oylayarak karara bağladı. Başkan Çınar’ın merkez üssü Pütürge/Tepehan olan 5.2 büyüklüğündeki depremle ilgili olarak yaptığı “Meclis toplantımız için son hazırlıklarımızı yaptığımız sırada saat 12.37 sularında Pütürge İlçemizin Tepehan Körme bölgesinde 5.2 büyüklüğünde bir deprem yaşadık. Cenab-ı Allah bizi daha büyük felaketlerden, afetlerden korusun, inşallah her hangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Malatya’mıza ve kıymetli hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi paylaşıyorum.” Konuşmasından sonra gündem maddelerine geçildi.

Karara bağlanan gündem maddeleri;

Mevcut planda konut alanı olan Yakınca Mahallesi 139 ada 14 nolu parsel için yan çekme mesafelerinin düzeltilmesi ve bina kütlesine işlenmesi kabul edildi.

Çilesiz-Karakavak- Tecde ve Bostanbaşı arasındaki ulaşım akslarının rahatlatılması amacıyla 1.5000’lik nazım imar planına uygun olarak hazırlanan 35 metrelik Mıhlıdut - Saraybosna cadde güzergahının uygulama imar planına işlenmesi(Cadde güzergahında azami 2 katlı yapılaşmaya izin verilmesi)   

Tecde Mahallesi 5633 ada 3 nolu parsele 48.75 (16 Kat) metre yapı yüksekliği talebi ile

Bostanbaşı Mahallesi 258 ada 1 nolu parsele 44 (14 Kat) metre yapı yüksekliği verilmesi talebi, planlama ve şehircilik ilkeleri ile bölgenin görsel bütünlüğün bozacağı gerekçesiyle oybirliği ile ret edildi.

Belediye tarafından Karakavak Mahallesi ile Karakavak-Tecde ve Çilesiz Bölgelerinde yapılan imar uygulamaları (Şuyulandırma)sonucunda evleri yolda kalan hak sahiplerine yüzde yüz yoğunluk kullanması hakkı verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Seçildiği AKP’den geçtiğimiz ay istifa eden Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi Murat Alabaş’ın partiden istifasının kabul edilmesi ve bağımsız üye olarak  meclis çalışmalarına devam edeceği meclis üyelerinin bilgisine sunuldu.

Müdürlüklere atama

Zabıta Müdür olarak görev yapan Emin Gölgeli’nin Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğüne, Zabıta Müdürlüğüne ise Eyüp Özpolat’ın ataması meclisin bilgisine sunulması ve bazı maddelerin ertelenmesi ve bazı maddelerinde komisyona havale edilmesinden ve Eylül Ayı Toplantısını 01 Eylül Salı günü yapılması kararlaştırıldıktan sonra Meclisin Ağustos Ayı çalışması sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 12, Kattan, fazlasına, izin, yok!,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });