GÜNDEM Haber Girişi: 03.02.2021 - 19:03, Güncelleme: 15.06.2021 - 12:24

Vatandaştan aldı, hazineye verdi, hazineden aldı satışa çıkardı

 

Vatandaştan aldı, hazineye verdi, hazineden aldı satışa çıkardı

Yeşilyurt Belediyesinden bir garip uygulama. Vatandaştan aldı, hazineye devretti...
Haber: Yaşar KARAASLAN Yeşilyurt Belediyesi'nden bir garip uygulama. Vatandaştan aldı, hazineye devretti. Karşılığında hazineden aldığı arsayı da satışa çıkardı. Mecliste, satış iş ve işlemlerini yapmak üzere encümene yetki verdi. Yeşilyurt Belediyesinden bir garip uygulama.  İmar uygulaması(şuyulandırma) yaptığı bölgelerden Kamu Ortaklık Payı (KOP) olarak vatandaşlardan elde ettiği arsaları hazineye devretti. Hazine, kendisine devredilen KOP arsaları karşılığında, Yakınca Semtinde (Mahallesinde) bulunan 11 dönüm civarındaki arsayı Yeşilyurt Belediyesine verdi. Yeşilyurt Belediyesi de hazineden kendisine verilen bu arsayı satışa çıkardı. Meclis, arsanın satışı için gerekli iş ve işlemleri yerine getirmesi için Encümene yetki verilmesi önergesini kabul etti. Yeşilyurt Belediye Meclisi, Şubat Ayı çalışmalarını tek oturumla tamamladı. Başkanvekili Naci Şavata Başkanlığında toplanan meclis, gündemdeki konuları görüşerek karara bağladı. Görüşülerek karara bağlanan maddeler şöyle; Mevcut İmar planında ayrık nizam 4 kat olan Koyunoğlu Mahallesi 657 ada 585 nolu parselin, yoğunluk sabit olma ile blok nizam 4 kat olarak değiştirilmesi, Mollakasım Mahallesinde bulunan bir sokağa “Kutluay” adının verilmesi Yakınca Semtinde bulunan ve Adıyaman Yoluna cepheli (Galericiler sitesi yanı) 400 metre uzunluğunda ki caddeye Selahattin Alpay isminin verilmesi Yeşilyurt Kent Konseyinin 2021 yılında dezavantajlı (Kadın, yaşlı, çocuk, engelli gibi) gruplar  için düzenleyeceği organizasyonlar için Belediyeden 150 Bin Lira yardım talebini kabul edilmesi ve İmar Uygulamasında KOP kesintilerinden elde edilen mülkiyetlerin hazineye devrinden sonra hazineden belediyeye verilen Yakınca Mahallesi 524 ada 1 parselde bulunan yaklaşık 11 dönüm arsanın satışı için Belediye Encümenine yetki verilmesi maddeleri oylanarak karara bağlandı. Gündemdeki bazı maddelerin havale edilmesi, bazılarının da ertelenmesi ve Mart Ayı toplantısının 3 Mart Günü yapılması kararlaştırıldıktan sonra Meclisin Şubat Ayı çalışmaları sona erdi. 
Yeşilyurt Belediyesinden bir garip uygulama. Vatandaştan aldı, hazineye devretti...

Haber: Yaşar KARAASLAN

Yeşilyurt Belediyesi'nden bir garip uygulama. Vatandaştan aldı, hazineye devretti. Karşılığında hazineden aldığı arsayı da satışa çıkardı. Mecliste, satış iş ve işlemlerini yapmak üzere encümene yetki verdi. Yeşilyurt Belediyesinden bir garip uygulama.  İmar uygulaması(şuyulandırma) yaptığı bölgelerden Kamu Ortaklık Payı (KOP) olarak vatandaşlardan elde ettiği arsaları hazineye devretti. Hazine, kendisine devredilen KOP arsaları karşılığında, Yakınca Semtinde (Mahallesinde) bulunan 11 dönüm civarındaki arsayı Yeşilyurt Belediyesine verdi. Yeşilyurt Belediyesi de hazineden kendisine verilen bu arsayı satışa çıkardı. Meclis, arsanın satışı için gerekli iş ve işlemleri yerine getirmesi için Encümene yetki verilmesi önergesini kabul etti.

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Şubat Ayı çalışmalarını tek oturumla tamamladı. Başkanvekili Naci Şavata Başkanlığında toplanan meclis, gündemdeki konuları görüşerek karara bağladı.

Görüşülerek karara bağlanan maddeler şöyle;

  • Mevcut İmar planında ayrık nizam 4 kat olan Koyunoğlu Mahallesi 657 ada 585 nolu parselin, yoğunluk sabit olma ile blok nizam 4 kat olarak değiştirilmesi,
  • Mollakasım Mahallesinde bulunan bir sokağa “Kutluay” adının verilmesi
  • Yakınca Semtinde bulunan ve Adıyaman Yoluna cepheli (Galericiler sitesi yanı) 400 metre uzunluğunda ki caddeye Selahattin Alpay isminin verilmesi
  • Yeşilyurt Kent Konseyinin 2021 yılında dezavantajlı (Kadın, yaşlı, çocuk, engelli gibi) gruplar  için düzenleyeceği organizasyonlar için Belediyeden 150 Bin Lira yardım talebini kabul edilmesi ve
  • İmar Uygulamasında KOP kesintilerinden elde edilen mülkiyetlerin hazineye devrinden sonra hazineden belediyeye verilen Yakınca Mahallesi 524 ada 1 parselde bulunan yaklaşık 11 dönüm arsanın satışı için Belediye Encümenine yetki verilmesi maddeleri oylanarak karara bağlandı.

Gündemdeki bazı maddelerin havale edilmesi, bazılarının da ertelenmesi ve Mart Ayı toplantısının 3 Mart Günü yapılması kararlaştırıldıktan sonra Meclisin Şubat Ayı çalışmaları sona erdi

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazetemalatya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.