SPOR Haber Girişi: 10.02.2021 - 08:10, Güncelleme: 15.06.2021 - 12:24

Üniversite de genç ofis kuruluyor

 

Üniversite de genç ofis kuruluyor

Üniversite gençliği ile akademik ve idari kadronun sportif faaliyetleri güçlendirilmesi, bağımlılıkla...
Üniversite gençliği ile akademik ve idari kadronun sportif faaliyetleri güçlendirilmesi, bağımlılıkla mücadele, sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının yükseltilmesi amacıyla, yerleşke içerisinde “Genç Ofisler” kurulacak. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İnönü Üniversitesi tarafından ofislerin kurulması protokolü imzalandı. Protokol imza töreni ile ilgili yapılan açıklamada; “Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İnönü Üniversitesi arasında Genç Ofis kurulmasını da içeren, kültür, sanat, spor ve eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ile Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan tarafından imzalanan protokol; Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İnönü Üniversitesi Öğrencilerinin, Üniversite akademik ve idari personelinin eğitsel kültürel gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi, bağımlılıkla mücadele sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesi, gençlerin yüksek öğrenimleri sürecinde almış oldukları eğitimle birlikte kişisel kapasite gelişimlerine katkı sağlanması yönünde işbirliğinin artırması ve desteklenmesi amacıyla İnönü Üniversitesi merkez yerleşkesinde öncelikle bir genç ofis açılmasını amaçlamaktadır. Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir KAYHAN; "Gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmayı, gençleri sosyal kültürel sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirmeyi amaçlayan Genç Ofislerle Bakanlığımızın, Üniversiteli gençlere daha çabuk ulaşmayı hedeflediğini belirterek iş birliği protokolünün gençlere hayırlı olması temennisinde bulunuyorum" diye konuştu.  İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ise; "İmzalanan bu protokolle Üniversite Öğrencilerinin, kültürel gönüllülük ve sportif faaliyetlerden daha fazla yararlanması imkanının sağlandığını, sosyal sorumluluk ve gönüllülük alanında iki kurumun güç birliği yapmış olmalarının, Üniversite öğrenimi gören gençler için önemli olduğunu" ifade etti. Üniversitede gençlerin rahatlıkla ulaşabileceği bir mekanda açılacak olan genç ofis, üniversite öğrencileri için güzel vakit geçirebilecekleri ferah ve farklı bir mekan olarak hizmet verecek.” İfadeleri yer aldı.     gazetemalatya.com-Bülten 
Üniversite gençliği ile akademik ve idari kadronun sportif faaliyetleri güçlendirilmesi, bağımlılıkla...

Üniversite gençliği ile akademik ve idari kadronun sportif faaliyetleri güçlendirilmesi, bağımlılıkla mücadele, sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının yükseltilmesi amacıyla, yerleşke içerisinde “Genç Ofisler” kurulacak. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İnönü Üniversitesi tarafından ofislerin kurulması protokolü imzalandı. Protokol imza töreni ile ilgili yapılan açıklamada;

“Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İnönü Üniversitesi arasında Genç Ofis kurulmasını da içeren, kültür, sanat, spor ve eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ile Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan tarafından imzalanan protokol; Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İnönü Üniversitesi Öğrencilerinin, Üniversite akademik ve idari personelinin eğitsel kültürel gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi, bağımlılıkla mücadele sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesi, gençlerin yüksek öğrenimleri sürecinde almış oldukları eğitimle birlikte kişisel kapasite gelişimlerine katkı sağlanması yönünde işbirliğinin artırması ve desteklenmesi amacıyla İnönü Üniversitesi merkez yerleşkesinde öncelikle bir genç ofis açılmasını amaçlamaktadır.

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir KAYHAN; "Gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmayı, gençleri sosyal kültürel sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirmeyi amaçlayan Genç Ofislerle Bakanlığımızın, Üniversiteli gençlere daha çabuk ulaşmayı hedeflediğini belirterek iş birliği protokolünün gençlere hayırlı olması temennisinde bulunuyorum" diye konuştu.

 İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ise; "İmzalanan bu protokolle Üniversite Öğrencilerinin, kültürel gönüllülük ve sportif faaliyetlerden daha fazla yararlanması imkanının sağlandığını, sosyal sorumluluk ve gönüllülük alanında iki kurumun güç birliği yapmış olmalarının, Üniversite öğrenimi gören gençler için önemli olduğunu" ifade etti.

Üniversitede gençlerin rahatlıkla ulaşabileceği bir mekanda açılacak olan genç ofis, üniversite öğrencileri için güzel vakit geçirebilecekleri ferah ve farklı bir mekan olarak hizmet verecek.” İfadeleri yer aldı.

 

 

gazetemalatya.com-Bülten 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazetemalatya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.