EĞİTİM Haber Girişi: 06.07.2021 - 22:45, Güncelleme: 06.07.2021 - 22:45

Şirketin merkezi Malatya’daymış!

 

Şirketin merkezi Malatya’daymış!

Malatya merkezli “Üstün Arıcılık Hayvancılık adlı şirket...
Millî Eğitim Bakanlığı (MEB)Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından “Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi Görme Engelli Öğrenciler için Sesli Betimleme Montajı ve Braille Anlatım ile Hazırlanmış Video Üretimi Hizmet Alımı.” İhalesini, sahipleri Ankara’da yaşayan Malatya merkezli bir firma almış. Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Bakanlığındaki ihalelerle ilgili söylentiler nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Selçuk’u “istifası cebinde Bakan” iddiasında bulundu. Cumhuriyet yazarı Pehlivan, Arıcılık alanında uzman, Malatya merkezli “Üstün Arıcılık Hayvancılık Tarım Ürünleri” adlı şirket, Milli Eğitimin 975 bin lira bedelli ihalesini aldığını iddia ediyordu.  Barış Pehlivan’ın konuyla ilgili köşesinde gündeme taşıdığı yazı şöyle;   MEB’de garip video işi Siyaset kulislerinde kiminle konuşsam konu dönüp dolaşıp kabineye geliyor. Kulaktan kulağa, hemen her bakanlıktaki usulsüzlükler yayılıyor. “Bu bakan artık kesin gider” deniliyor. Öyle ki bir bakanın, istifa mektubu cebinde gezdiği söyleniyor.  O ki ilk göreve geldiğinde bazı kesimler umutlanmıştı. Hani kökenden AKP’li değil ya, “yanlışlara müdahale eder” denildi. İllüzyon bozuldu; o geldi, tarikat müritlerini çocukların sınıflarına soktu.  Evet, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u yazıyorum. Takip edenler bilir; bakanın kardeşi Oktay Selçuk’un ortağı olduğu şirket hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Şirketin diğer ortağı Selçuk Özdemir de “Bakanlık içinde soygun yapmak üzere örgütlenmiş bir grup var” dedi.  İddia büyüktü. Söyleyen de sıradan biri değildi. Yıllarca eğitim camiasının içinde bulunmuş, Bakan Ziya Selçuk’un yakınında olan bir kimseydi.  Ben de “o grubun” peşine düştüm. Lakin kime sorsam, sessiz kalmayı tercih etti. En sonunda MEB’i iyi bilen bir kaynağım, “Bakanlıktaki durumu anlamak için bu ihaleye bak” dedi.  İşaret ettiği o ihale gerçekten garip gözüküyordu. Anlatayım...  İhaleyi, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, 26 Mart’ta yaptı. İhalenin adı şuydu: Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi Görme Engelli Öğrenciler için Sesli Betimleme Montajı ve Braille Anlatım ile Hazırlanmış Video Üretimi Hizmet Alımı. Bakanlık iki şirketi davet etti, fiyat aldı.  Sonunda ihaleyi kazanan şirketi görünce çok şaşırdım. Zira, görme engelli öğrenciler için hazırlanacak video ihalesini arıcılık yapan bir şirket aldı. Evet, MEB ihalesi “Üstün Arıcılık Hayvancılık Tarım Ürünleri” adlı firmaya verildi. Ticaret sicil kayıtlarına göre, şirketin merkezi Malatya’da gözüküyordu. Kurucuları ise Ankara’da yaşıyordu. İhalenin bedeli 975 bin liraydı.  Arıcılık ve hayvancılık üzerine uzmanlaşmış olan bu şirketin sırrı da çıkar bir gün...    Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi- Barış Pehlivan 
Malatya merkezli “Üstün Arıcılık Hayvancılık adlı şirket...

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB)Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından “Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi Görme Engelli Öğrenciler için Sesli Betimleme Montajı ve Braille Anlatım ile Hazırlanmış Video Üretimi Hizmet Alımı.” İhalesini, sahipleri Ankara’da yaşayan Malatya merkezli bir firma almış. Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Bakanlığındaki ihalelerle ilgili söylentiler nedeniyle Milli Eğitim Bakanı Selçuk’u “istifası cebinde Bakan” iddiasında bulundu. Cumhuriyet yazarı Pehlivan, Arıcılık alanında uzman, Malatya merkezli “Üstün Arıcılık Hayvancılık Tarım Ürünleri” adlı şirket, Milli Eğitimin 975 bin lira bedelli ihalesini aldığını iddia ediyordu.  Barış Pehlivan’ın konuyla ilgili köşesinde gündeme taşıdığı yazı şöyle;  

MEB’de garip video işi

Siyaset kulislerinde kiminle konuşsam konu dönüp dolaşıp kabineye geliyor. Kulaktan kulağa, hemen her bakanlıktaki usulsüzlükler yayılıyor. “Bu bakan artık kesin gider” deniliyor. Öyle ki bir bakanın, istifa mektubu cebinde gezdiği söyleniyor. 

O ki ilk göreve geldiğinde bazı kesimler umutlanmıştı. Hani kökenden AKP’li değil ya, “yanlışlara müdahale eder” denildi. İllüzyon bozuldu; o geldi, tarikat müritlerini çocukların sınıflarına soktu. 

Evet, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u yazıyorum.

Takip edenler bilir; bakanın kardeşi Oktay Selçuk’un ortağı olduğu şirket hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Şirketin diğer ortağı Selçuk Özdemir de “Bakanlık içinde soygun yapmak üzere örgütlenmiş bir grup var” dedi. 

İddia büyüktü. Söyleyen de sıradan biri değildi. Yıllarca eğitim camiasının içinde bulunmuş, Bakan Ziya Selçuk’un yakınında olan bir kimseydi. 

Ben de “o grubun” peşine düştüm. Lakin kime sorsam, sessiz kalmayı tercih etti. En sonunda MEB’i iyi bilen bir kaynağım, “Bakanlıktaki durumu anlamak için bu ihaleye bak” dedi. 

İşaret ettiği o ihale gerçekten garip gözüküyordu. Anlatayım... 

İhaleyi, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, 26 Mart’ta yaptı. İhalenin adı şuydu: Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi Görme Engelli Öğrenciler için Sesli Betimleme Montajı ve Braille Anlatım ile Hazırlanmış Video Üretimi Hizmet Alımı.

Bakanlık iki şirketi davet etti, fiyat aldı. 

Sonunda ihaleyi kazanan şirketi görünce çok şaşırdım. Zira, görme engelli öğrenciler için hazırlanacak video ihalesini arıcılık yapan bir şirket aldı. Evet, MEB ihalesi “Üstün Arıcılık Hayvancılık Tarım Ürünleri” adlı firmaya verildi. Ticaret sicil kayıtlarına göre, şirketin merkezi Malatya’da gözüküyordu. Kurucuları ise Ankara’da yaşıyordu. İhalenin bedeli 975 bin liraydı. 

Arıcılık ve hayvancılık üzerine uzmanlaşmış olan bu şirketin sırrı da çıkar bir gün... 

 

Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi- Barış Pehlivan 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazetemalatya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İlginizi Çekebilir

En Çok Okunanlar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.