EKONOMİ Haber Girişi: 30.03.2020 - 17:03, Güncelleme: 15.06.2021 - 12:24

Mükelleflere ödeme kolaylığı

 

Mükelleflere ödeme kolaylığı

İlgili dairelere yatırılan vergi ödemeleri artık kredi kartıyla yapılabilecek.
İlgili dairelere gidilerek yatırılan vergi ödemeleri artık kredi kartıyla yapılabilecek.Malatya Vergi Dairesi Başkanlığı yaptığı açıklamayla kredi kartıyla ödenebilen vergi türlerinin kapsamı genişletildiğini limitin de artırıldığını duyurdu.  50.000 TL’ye kadar olan borçların da İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden anlaşmalı bankaların kredi kartlarıyla ödenebilmesi uygun bulunduğu ve kredi kartıyla ödenebilecek vergi türlerinin ve anlaşmalı banka isimlerinin de yer aldığı açıklamada;   "Gelir İdaresi Başkanlığınca kredi kartıyla ödenebilen vergi türlerinin kapsamı genişletilmiştir Vergi dairelerince tahsil edilen tüm vergi, harç ve idari para cezaları vb.’den anlaşmalı bankaların kredi kartlarıyla aşağıda sayılan ödemeler İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden yapılabilmekteydi. Gayrimenkul / menkul sermaye iradl, ücret, diğer kazanç ve iratlardan kaynaklı gelir vergisi, Motorlu taşıtlar vergisi, Trafik idariparacezası, Karayolları Taşıma Kanunu idari para cezası, Geçiş ücreti ve idari para cezası, Diğer idari para cezaları, 6183 sayılı Kanun kapsamında taksitlendirilmiş borçlar, Tapu harcı, Yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım izin harcı, Öğrenim kredisi ve katkı kredi borçlan, Pasaport harcı ve değerli kağıt bedeli, Sürücü belgesi harcı vedeğerli kağıtbedeli, T.C. kimlik kartı bedeli, Yurt dışına çıkış harcı, Göç İdaresi ikamet harcı, İkamet tezkeresi defter satış bedeli Tek giriş vize harcı, Ecrimisil ödemeleri, Veraset ve intikal vergisi. Yeni Korona Virüs Hastalığı (Kovid-19) ile mücadele kapsamında zorunlu durum olmadıkça vatandaşlarımızın ve çalışanlarımızın kalabalık ortamlarda bulunmamasını sağlayarak onları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığınca yapılan değerlendirmeler sonucunda, aşağıda belirtilen vergi türlerinden 50.000 TL’ye kadar olan borçların da İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden anlaşmalı bankaların kredi kartlarıyla ödenebilmesi uygun bulunmuştur. Yıllık Gelir Vergisi Zirai Kazanç Gelir Vergisi Gelir Vergisi Stopajı (Muhtasar) Kurumlar Vergisi Kurumlar Vergisi Stopajı Basit Usulde Ticari Kazanç Gerçek Usulde Katma Değer Vergisi Hasılat Esaslı Katma Değer Vergisi (Kdv4) Gelir Geçici Vergi Kurum Geçici Vergi Diğer Ücretler Katma Değer Vergisi Tevkifatı Yapılan düzenleme sonucunda yeni eklenen vergi türleriyle beraber aşağıdaki tabloda gösterilen vergi türlerine ilişkin ödemelerin yine tabloda yer alan anlaşmalı bankaların kredi kartları ile İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden yapılabilmesi mümkündür. Kredi Kartıyla Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Bankalar 1 Akbank T.A.Ş. 2 Aktif Yatırım BankasıA.Ş. Albaraka TürkKatılım iiun_kas1 A.Ş. 4 Altematifbank A.Ş. 5 Denizbank A.Ş. 6 Qnb Finansbank A.Ş. 7 Hsbc Bank A.Ş. 8 Ing Bank A.Ş. Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. 10 Odea Bank A.Ş. 11 Şekerbank T.A.Ş. Bilgileri yer aldı.
İlgili dairelere yatırılan vergi ödemeleri artık kredi kartıyla yapılabilecek.

İlgili dairelere gidilerek yatırılan vergi ödemeleri artık kredi kartıyla yapılabilecek.Malatya Vergi Dairesi Başkanlığı yaptığı açıklamayla kredi kartıyla ödenebilen vergi türlerinin kapsamı genişletildiğini limitin de artırıldığını duyurdu. 
50.000 TL’ye kadar olan borçların da İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden anlaşmalı bankaların kredi kartlarıyla ödenebilmesi uygun bulunduğu ve kredi kartıyla ödenebilecek vergi türlerinin ve anlaşmalı banka isimlerinin de yer aldığı açıklamada;  
"Gelir İdaresi Başkanlığınca kredi kartıyla ödenebilen vergi türlerinin kapsamı genişletilmiştir
Vergi dairelerince tahsil edilen tüm vergi, harç ve idari para cezaları vb.’den anlaşmalı bankaların kredi kartlarıyla aşağıda sayılan ödemeler İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden yapılabilmekteydi.
Gayrimenkul / menkul sermaye iradl, ücret, diğer kazanç ve iratlardan kaynaklı gelir
vergisi,
Motorlu taşıtlar vergisi,
Trafik idariparacezası,
Karayolları Taşıma Kanunu idari para cezası, Geçiş
ücreti ve idari para cezası,
Diğer idari para cezaları,
6183 sayılı Kanun kapsamında taksitlendirilmiş borçlar,
Tapu harcı,
Yolcu beraberinde getirilen telefon kullanım izin harcı,
Öğrenim kredisi ve katkı kredi borçlan,
Pasaport harcı ve değerli kağıt bedeli,
Sürücü belgesi harcı vedeğerli kağıtbedeli,
T.C. kimlik kartı bedeli,
Yurt dışına çıkış harcı, Göç
İdaresi ikamet harcı,
İkamet tezkeresi defter satış bedeli Tek
giriş vize harcı,
Ecrimisil ödemeleri,
Veraset ve intikal vergisi.
Yeni Korona Virüs Hastalığı (Kovid-19) ile mücadele kapsamında zorunlu durum olmadıkça vatandaşlarımızın ve çalışanlarımızın kalabalık ortamlarda bulunmamasını sağlayarak onları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığınca yapılan değerlendirmeler sonucunda, aşağıda belirtilen vergi türlerinden 50.000 TL’ye kadar olan borçların da İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden anlaşmalı bankaların kredi kartlarıyla ödenebilmesi uygun bulunmuştur.
Yıllık Gelir Vergisi
Zirai Kazanç Gelir Vergisi
Gelir Vergisi Stopajı (Muhtasar)
Kurumlar Vergisi
Kurumlar Vergisi Stopajı
Basit Usulde Ticari Kazanç
Gerçek Usulde Katma Değer Vergisi Hasılat
Esaslı Katma Değer Vergisi (Kdv4) Gelir Geçici
Vergi
Kurum Geçici Vergi
Diğer Ücretler
Katma Değer Vergisi Tevkifatı
Yapılan düzenleme sonucunda yeni eklenen vergi türleriyle beraber aşağıdaki tabloda gösterilen vergi türlerine ilişkin ödemelerin yine tabloda yer alan anlaşmalı bankaların kredi kartları ile İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden yapılabilmesi mümkündür.
Kredi Kartıyla Vergi Tahsil Yetkisi Verilen Bankalar
1 Akbank T.A.Ş.
2 Aktif Yatırım BankasıA.Ş.
Albaraka TürkKatılım iiun_kas1
A.Ş.
4 Altematifbank A.Ş.
5 Denizbank A.Ş.
6 Qnb Finansbank A.Ş.
7 Hsbc Bank A.Ş.
8 Ing Bank A.Ş.
Kuveyt Türk Katılım Bankası
A.Ş.
10 Odea Bank A.Ş.
11 Şekerbank T.A.Ş.
Bilgileri yer aldı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazetemalatya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

İlginizi Çekebilir

En Çok Okunanlar

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.