YAŞAM Haber Girişi: 18.02.2021 - 16:32, Güncelleme: 15.06.2021 - 12:24

Mimarlar, eski Yimpaş binası için çalışıyor!..

 

Mimarlar, eski Yimpaş binası için çalışıyor!..

Eski Yimpaş binası nasıl değerlendirilsin? Sorusunun yanıtı Mimarlarda. Malatyalı mimarlar...
Haber: Yaşar KARAASLAN  Eski Yimpaş binası nasıl değerlendirilsin? Sorusunun yanıtı Mimarlarda. Malatyalı mimarlar alternatif fonksiyonlar üzerinde çalışacak kararı Büyükşehir Belediyesi verecek. Mimarlar, Büyükşehir Belediyesine devredilen eski Yimpaş binasında “Keşif gezisi” yaptı. Çürümeye terkedilen eski Yimpaş binasının, kamu yararı doğrultusunda en sağlıklı ve verimli değerlendirilmesi amacıyla yapılan keşif gezisiyle ilgili konuşan Mimarlar Odası Malatya Şube Başkanı Fidanel, “Büyükşehir Belediyemize devredilen eski Yimpaş binası, Bölgenin gelişmesi açısından önemli bir lokasyona sahip. Malatyalı Mimarlar olarak, kamu yararı doğrultusunda en sağlıklı ve en işlevsel fonksiyon kazandırılması için bu keşif gezisini düzenledik. Oda üyesi mimar arkadaşlarımız değişik fonksiyonlar üzerinde çalışacaklar. Bu çalışmaları dosya halinde Büyükşehir Belediyesine sunacağız. Dosyamız, tek seçenekli fonksiyon olmayacak. Değişik seçenekler olacak. Hangi fonksiyonda değerlendirileceği kararını tabii ki Büyükşehir Belediyesi verecek” diyerek, bina için alternatif seçenekler üzerinde çalıştıklarını belirtti. Mimarlar Odası Başkanı Yunus Emre Fidanel’in konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Malatya Mimarlar odası olarak Malatya’mızın kentsel gelişim açısından tüm hareketlerini yakinen takip etmeye devam ediyoruz. Kentsel yapılaşma açısından belediyelerimizin en büyük paydaşı olan Mimarlar Odası, mesleki sorumluluğu gereği her türlü sahada incelemeler yaparak görüş ve önerilerini bildirmektedir. Bu bağlamda Battalgazi belediyesi sınırlarında bulunan ve yıllardır atıl durumda çürümeye terkedilen YİMPAŞ binasına Genel Sekreter Yardımcısı sayın Latif Okyay'ın eşliğinde mimarlarımızın geniş katılımıyla yapı analizi için 'keşif gezisi' gerçekleştirdik. Bu yapının Büyükşehir belediyesine devredilmesiyle birlikte çalışma başlatılmış olup faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır. Bölgenin cazibe merkezi haline dönüşebilmesi ve kalabalık insan nüfusunun bu bölgeye çekilebilmesi için YİMPAŞ binası önemli bir lokasyona sahiptir. Yaklaşık 49.000 m2 kapalı alana sahip bu yapının üniversite, hastane, yurtlar, apart evler ve doğu güzergahında olması ve özellikle bu alanlara en doğru hizmeti verebilmesi için fonksiyon değerlendirmesi adına çalışma yapmaktayız. Mimar meslektaşlarımızla birlikte değerlendirmelerimiz tamamlandıktan sonra hazırlayacağımız dosyayı Büyükşehir belediyesine sunacağız.  Mimarlar odası, yaşam çevrelerini sağlıklı ve daha yaşanılabilir hale getirilmesini hedeflemektedir.”  Diyerek hedeflerinin Malatya’ya hizmet olduğunu belirtti.
Eski Yimpaş binası nasıl değerlendirilsin? Sorusunun yanıtı Mimarlarda. Malatyalı mimarlar...

Haber: Yaşar KARAASLAN 

Eski Yimpaş binası nasıl değerlendirilsin? Sorusunun yanıtı Mimarlarda. Malatyalı mimarlar alternatif fonksiyonlar üzerinde çalışacak kararı Büyükşehir Belediyesi verecek. Mimarlar, Büyükşehir Belediyesine devredilen eski Yimpaş binasında “Keşif gezisi” yaptı. Çürümeye terkedilen eski Yimpaş binasının, kamu yararı doğrultusunda en sağlıklı ve verimli değerlendirilmesi amacıyla yapılan keşif gezisiyle ilgili konuşan Mimarlar Odası Malatya Şube Başkanı Fidanel, “Büyükşehir Belediyemize devredilen eski Yimpaş binası, Bölgenin gelişmesi açısından önemli bir lokasyona sahip. Malatyalı Mimarlar olarak, kamu yararı doğrultusunda en sağlıklı ve en işlevsel fonksiyon kazandırılması için bu keşif gezisini düzenledik. Oda üyesi mimar arkadaşlarımız değişik fonksiyonlar üzerinde çalışacaklar. Bu çalışmaları dosya halinde Büyükşehir Belediyesine sunacağız. Dosyamız, tek seçenekli fonksiyon olmayacak. Değişik seçenekler olacak. Hangi fonksiyonda değerlendirileceği kararını tabii ki Büyükşehir Belediyesi verecek” diyerek, bina için alternatif seçenekler üzerinde çalıştıklarını belirtti. Mimarlar Odası Başkanı Yunus Emre Fidanel’in konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Malatya Mimarlar odası olarak Malatya’mızın kentsel gelişim açısından tüm hareketlerini yakinen takip etmeye devam ediyoruz. Kentsel yapılaşma açısından belediyelerimizin en büyük paydaşı olan Mimarlar Odası, mesleki sorumluluğu gereği her türlü sahada incelemeler yaparak görüş ve önerilerini bildirmektedir. Bu bağlamda Battalgazi belediyesi sınırlarında bulunan ve yıllardır atıl durumda çürümeye terkedilen YİMPAŞ binasına Genel Sekreter Yardımcısı sayın Latif Okyay'ın eşliğinde mimarlarımızın geniş katılımıyla yapı analizi için 'keşif gezisi' gerçekleştirdik. Bu yapının Büyükşehir belediyesine devredilmesiyle birlikte çalışma başlatılmış olup faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır. Bölgenin cazibe merkezi haline dönüşebilmesi ve kalabalık insan nüfusunun bu bölgeye çekilebilmesi için YİMPAŞ binası önemli bir lokasyona sahiptir. Yaklaşık 49.000 m2 kapalı alana sahip bu yapının üniversite, hastane, yurtlar, apart evler ve doğu güzergahında olması ve özellikle bu alanlara en doğru hizmeti verebilmesi için fonksiyon değerlendirmesi adına çalışma yapmaktayız. Mimar meslektaşlarımızla birlikte değerlendirmelerimiz tamamlandıktan sonra hazırlayacağımız dosyayı Büyükşehir belediyesine sunacağız.  Mimarlar odası, yaşam çevrelerini sağlıklı ve daha yaşanılabilir hale getirilmesini hedeflemektedir.”  Diyerek hedeflerinin Malatya’ya hizmet olduğunu belirtti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazetemalatya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.