GÜNDEM Haber Girişi: 03.03.2020 - 18:42, Güncelleme: 15.06.2021 - 12:24

Japonya Büyükelçiliğinde protokol

 

Japonya Büyükelçiliğinde protokol

Engelli bireylere taşıma aracı hibesi Japonya'dan. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Engelli Bireyler İçin Taşıma Aracı” temini projesi Japonya Yerel Projelere Hibe Programı ndan yararlandı. Projenin protokolü Japonya Büyükelçiliği nde yapılan bir törenle imzalandı.  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, eski Gümrük ve Ticaret Bakanı AKP MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, AKP Bartın Milletvekili ve Türkiye – Japonya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Yılmaz Tunç ile hibe almaya hak kazanan diğer illerin temsilcileri katıldığı imza töreni ile yayınlanan bültende; "Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Japonya Büyükelçiliği arasında imzalanan protokol imza töreninde bir konuşması yapan Başkan Gürkan, , “Böyle bir programda bulunmaktan dolayı onur duyuyorum. Büyükelçiliğimize teşekkür ediyorum. Büyükelçimiz konuşurken iki devlet tek yürek ifadesini kullandı. Bu kardeş Azerbaycan içinde iki devlet tek millet ilkesi içerisinde, Japonya Devleti ile de geçmiş tarih kültürel bağlamı ve kültürel medeniyetimiz özdeşleştiği açısında da Japon halkı ile güzel şeyler yaptığımızı ve yapacağımızı ifade etmek istiyorum. Buraya gelmeden önce Japon atasözlerine baktım. Bizim atasözlerimiz ile benzerlik olduğunu gördüm. Baktığım atasözleri arasında şöyle bir atasözü gördüm, - Biz insanlar, güneş gibi olmalıyız. Güneş insanın diline, dinine, ırkına, milletine bakmaz. Işığını ve ısısını eşit bir şekilde verir. - Bizde de aynı atasözleri mevcuttur. Dolayısıyla milletler arasındaki güzel duyguların oluşmasında geçmiş engin kültürün önemi büyüktür. Japonya halkına ve devletine teşekkür ediyorum. Bizler biraz önce 9 sosyal içerikli projenin imza törenine birlikte katıldık. Özellikle engelli insanlarımızın taşınması ve dezavantajlı gruplara hizmet noktasında burada 9 sosyal projenin imzalanmasına tanıklık ettik. Japonya halkı ile böyle güzel projelerde paydaş olmaktan büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Malatya’mız ve ülkemiz adına Büyükelçi şahsında herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.  Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan konuşmasının ardından Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima’ya kayısı hediye etti. Başkan Gürkan, “Güneşin ülkesine güneşin altın yumurtasını takdim ediyorum.” ifadeleri yer aldı. 

Engelli bireylere taşıma aracı hibesi Japonya'dan. Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Engelli Bireyler İçin Taşıma Aracı” temini projesi Japonya Yerel Projelere Hibe Programı ndan yararlandı. Projenin protokolü Japonya Büyükelçiliği nde yapılan bir törenle imzalandı. 
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, eski Gümrük ve Ticaret Bakanı AKP MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, AKP Bartın Milletvekili ve Türkiye – Japonya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Yılmaz Tunç ile hibe almaya hak kazanan diğer illerin temsilcileri katıldığı imza töreni ile yayınlanan bültende;
"Malatya Büyükşehir Belediyesi ile Japonya Büyükelçiliği arasında imzalanan protokol imza töreninde bir konuşması yapan Başkan Gürkan, , “Böyle bir programda bulunmaktan dolayı onur duyuyorum. Büyükelçiliğimize teşekkür ediyorum. Büyükelçimiz konuşurken iki devlet tek yürek ifadesini kullandı. Bu kardeş Azerbaycan içinde iki devlet tek millet ilkesi içerisinde, Japonya Devleti ile de geçmiş tarih kültürel bağlamı ve kültürel medeniyetimiz özdeşleştiği açısında da Japon halkı ile güzel şeyler yaptığımızı ve yapacağımızı ifade etmek istiyorum. Buraya gelmeden önce Japon atasözlerine baktım. Bizim atasözlerimiz ile benzerlik olduğunu gördüm. Baktığım atasözleri arasında şöyle bir atasözü gördüm, - Biz insanlar, güneş gibi olmalıyız. Güneş insanın diline, dinine, ırkına, milletine bakmaz. Işığını ve ısısını eşit bir şekilde verir. - Bizde de aynı atasözleri mevcuttur. Dolayısıyla milletler arasındaki güzel duyguların oluşmasında geçmiş engin kültürün önemi büyüktür. Japonya halkına ve devletine teşekkür ediyorum. Bizler biraz önce 9 sosyal içerikli projenin imza törenine birlikte katıldık. Özellikle engelli insanlarımızın taşınması ve dezavantajlı gruplara hizmet noktasında burada 9 sosyal projenin imzalanmasına tanıklık ettik. Japonya halkı ile böyle güzel projelerde paydaş olmaktan büyük onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Malatya’mız ve ülkemiz adına Büyükelçi şahsında herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan konuşmasının ardından Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima’ya kayısı hediye etti. Başkan Gürkan, “Güneşin ülkesine güneşin altın yumurtasını takdim ediyorum.” ifadeleri yer aldı. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazetemalatya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.