GÜNDEM Haber Girişi: 17.05.2021 - 21:29, Güncelleme: 15.06.2021 - 12:24

“İsrail’e karşı net, güçlü ve etkili tavır…”

 

“İsrail’e karşı net, güçlü ve etkili tavır…”

Millet İttifakının Belediye Meclisi üyeleri “İsrail’e karşı net, güçlü ve etkili tavır alınması şarttır.”...
Haber: Yaşar KARAASLAN  CHP ve İyi Partili (Millet ittifakı) Meclis üyelerinden İsrail’e şiddetli kınama. İsrail’in saldırganlığının ve Filistin Halkına yaptığı zulmün karşısında durmaya, Filistin davasını ve kardeş Filistin halkının haklı özgürlük, adalet, hukuk ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceklerini belirten Millet İttifakının Belediye Meclisi üyeleri “İsrail’e karşı net, güçlü ve etkili tavır alınması şarttır.” Çağrısında bulundu.  Battalgazi Belediye Meclisinin İyi Partili üyeleri adına Muzaffer Karakuş, Yeşilyurt Belediye Meclisinin C HP’li üyeleri adına da Günnur Tabel’in okuduğu kınama mesajında; Millet İttifakı meclis üyelerinden İsrail zulmüne karşı ortak tepki. Battalgazi ve Yeşilyurt Belediye Meclislerinde bulunan Millet İttifakı üyeleri, Meclis İyi Parti Meclis üyeleri Müslümanların ilk kıblesi Mescid_i Aksa ve çevresinde İsrail’in arife günü başlattığı, çocuklar ve kadınlar dahil çok sayıda masum Filistinlinin yaralanmasına ve hayatını kaybetmesine neden olan menfur saldırıları kınıyoruz. Bayram günlerinde sürdürülen ve Gazze’ye de yöneltilen saldırılar çok vahim bir boyuta ulaşmıştır. Olaylar sonucu yaralanan ve yaşamını yitiren Filistinlilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. İsrail’in bu saldırıları en kutsal hak olan yaşam hakkının ihlalidir. Filistinlilerin nesiller boyu yaşadıkları topraklara el konulmasını hedefleyen bu saldırılar, orantısız güç kullanarak hukuk dışı bir oldu-bitti yaratmaya yöneliktir. İsrail’in bu gayri insani saldırılarını şiddetle kını9yor Birleşmiş Milletler ’in (BM) bu saldırıların durdurulması için uluslararası hukuk ve temel insan hakları hukuku çerçevesinde yaptığı çağrıyı destekliyoruz. Kudüs ve Gazze’de son bir haftadır devam erden İsrail saldırganlığı BM kararlarına aykırı bir şekilde sürdürülen işgalin ve hukuk tanımazlığın geldiği son aşamayı ibretle gözler önüne sermektedir. Filistin topraklarında işlenen bu suçlardan dolayı İsrail’in hesap vermesi, suçların sorumlularının tespit edilerek yargılanması ve cezalandırılması için Uluslararası toplumun birlikte hareket etme zamanı gelmiştir. Bu çerçevede, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin (UCM) ivedilikle harekete geçmesini talep ediyor, bu  maksatla insana ve yaşam hakkına saygı duyan herkesi sorumluluk üstlenmeye çağırıyoruz. Artık İsrail’e karşı net, güçlü ve etkili bir tavır alınması şarttır. Battalgazi/Yeşilyurt İlçeleri Millet İttifakı meclis üyeleri olarak, İsrail’in saldırganlığının ve Filistin Halkına yaptığı zulmün karşısında durmaya, Filistin davasını ve kardeş Filistin halkının haklı özgürlük, adalet, hukuk ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğiz.” İfadeleri yer aldı.
Millet İttifakının Belediye Meclisi üyeleri “İsrail’e karşı net, güçlü ve etkili tavır alınması şarttır.”...

Haber: Yaşar KARAASLAN 

CHP ve İyi Partili (Millet ittifakı) Meclis üyelerinden İsrail’e şiddetli kınama. İsrail’in saldırganlığının ve Filistin Halkına yaptığı zulmün karşısında durmaya, Filistin davasını ve kardeş Filistin halkının haklı özgürlük, adalet, hukuk ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceklerini belirten Millet İttifakının Belediye Meclisi üyeleri “İsrail’e karşı net, güçlü ve etkili tavır alınması şarttır.” Çağrısında bulundu.  Battalgazi Belediye Meclisinin İyi Partili üyeleri adına Muzaffer Karakuş, Yeşilyurt Belediye Meclisinin C HP’li üyeleri adına da Günnur Tabel’in okuduğu kınama mesajında;

Millet İttifakı meclis üyelerinden İsrail zulmüne karşı ortak tepki. Battalgazi ve Yeşilyurt Belediye Meclislerinde bulunan Millet İttifakı üyeleri, Meclis İyi Parti Meclis üyeleri

Müslümanların ilk kıblesi Mescid_i Aksa ve çevresinde İsrail’in arife günü başlattığı, çocuklar ve kadınlar dahil çok sayıda masum Filistinlinin yaralanmasına ve hayatını kaybetmesine neden olan menfur saldırıları kınıyoruz. Bayram günlerinde sürdürülen ve Gazze’ye de yöneltilen saldırılar çok vahim bir boyuta ulaşmıştır. Olaylar sonucu yaralanan ve yaşamını yitiren Filistinlilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. İsrail’in bu saldırıları en kutsal hak olan yaşam hakkının ihlalidir.

Filistinlilerin nesiller boyu yaşadıkları topraklara el konulmasını hedefleyen bu saldırılar, orantısız güç kullanarak hukuk dışı bir oldu-bitti yaratmaya yöneliktir. İsrail’in bu gayri insani saldırılarını şiddetle kını9yor Birleşmiş Milletler ’in (BM) bu saldırıların durdurulması için uluslararası hukuk ve temel insan hakları hukuku çerçevesinde yaptığı çağrıyı destekliyoruz.

Kudüs ve Gazze’de son bir haftadır devam erden İsrail saldırganlığı BM kararlarına aykırı bir şekilde sürdürülen işgalin ve hukuk tanımazlığın geldiği son aşamayı ibretle gözler önüne sermektedir. Filistin topraklarında işlenen bu suçlardan dolayı İsrail’in hesap vermesi, suçların sorumlularının tespit edilerek yargılanması ve cezalandırılması için Uluslararası toplumun birlikte hareket etme zamanı gelmiştir. Bu çerçevede, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin (UCM) ivedilikle harekete geçmesini talep ediyor, bu  maksatla insana ve yaşam hakkına saygı duyan herkesi sorumluluk üstlenmeye çağırıyoruz. Artık İsrail’e karşı net, güçlü ve etkili bir tavır alınması şarttır.

Battalgazi/Yeşilyurt İlçeleri Millet İttifakı meclis üyeleri olarak, İsrail’in saldırganlığının ve Filistin Halkına yaptığı zulmün karşısında durmaya, Filistin davasını ve kardeş Filistin halkının haklı özgürlük, adalet, hukuk ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğiz.” İfadeleri yer aldı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazetemalatya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.