SİYASET Haber Girişi: 11.05.2020 - 18:11, Güncelleme: 15.06.2021 - 12:24

Her birey engelli adayıdır!

 

Her birey engelli adayıdır!

“Talihsiz bir kaza, kasıtla oluşmuş bir yaralanma, bir hastalık veya başa gelebilecek..
“Talihsiz bir kaza, kasıtla oluşmuş bir yaralanma, bir hastalık veya başa gelebilecek herhangi bir sebep; sağlıklı bir insanın yaşamını zorlaştıracak engellere neden olabilir” diyen MHP İl Başkanı Mesut Samanlı 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. İl Başkanı Samanlı’nın mesajı şöyle;  “Bilindiği gibi, her yıl 10 -16 Mayıs tarihleri arasındaki bir haftalık süre; doğuştan veya sonradan herhangi bir hastalık veya kaza sonucu bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yetilerini çeşitli derecelerde kaybetmiş, normal yaşamın gereklerine uymakta sorunlar yaşayan bireylerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak gayesiyle Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Özel durumları nedeniyle engellerle karşılaşan vatandaşlarımızın sorunlarının, onları ve engel durumlarını yılın sadece bir günü veya bir haftasında hatırlanarak çözülmesinin mümkün olmayacağını kabul etmemiz gerekir. Hiçbir zaman unutulmamalıdır her birey bir engelli adayıdır. Talihsiz bir kaza, kasıtla oluşmuş bir yaralanma, bir hastalık veya başa gelebilecek herhangi bir sebep; sağlıklı bir insanın yaşamını zorlaştıracak engellere sebebiyet verebilir. Herhangi bir sebebiyetten dolayı engellerle yaşamak zorunda kalan bireyleri görmezden gelmek, durum ve duygularını anlamaktan yoksun olmak, yardım elini uzatmamak, engelleri kaldırmak için çaba sarf etmemek insani duygulardan mahrum olmaktır ki asıl telafisi olmayan engellilik durumu olarak tarif ve acziyet kabul edilebilecek durum budur. Emanetimiz olarak kabul ettiğimiz engelli kardeşlerimizin yaşadığı sorunları ve ihtiyaçlarını dikkate almak, çözüm üretmek bizim için önemli bir sorumluluk, asli bir görevdir. Zira bu sorunlar görmezden gelindiği veya çözümü ötelendiği sürece büyüyecek, sorunu yaşayanların mağduriyeti devam edecektir. Bizler engelli kardeşlerimizin yaşadığı sorunları görebiliyor ve de çözüm yolları bulabilmek için çaba sarf ediyoruz. Onların herkesle eşit haklara, fırsat ve olanaklara sahip bireyler olarak yaşamalarını istiyoruz. Sağlıklı toplumun temelleri, toplumu oluşturan bireylerin ideal bir hukuk düzeninde,  hak ve hürriyetlerinin korunduğu, sağlıklı ve güven ortamı içinde kendilerine sunulan imkânlarla en iyi şekilde yetiştirilmesiyle mümkündür. Biz engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşamda, bilimde, sanatta, sporda ve siyasette; yaşamın her alanında etkin olarak yer almasını istiyoruz. Engelli kardeşlerimizin “Engelliler Haftasını” kutluyor; yılın sadece bir haftası ya da bir günü değil; ihtiyaç duydukları her an yanlarında olduğumuzu samimiyetle ifade ediyoruz” 
“Talihsiz bir kaza, kasıtla oluşmuş bir yaralanma, bir hastalık veya başa gelebilecek..

“Talihsiz bir kaza, kasıtla oluşmuş bir yaralanma, bir hastalık veya başa gelebilecek herhangi bir sebep; sağlıklı bir insanın yaşamını zorlaştıracak engellere neden olabilir” diyen MHP İl Başkanı Mesut Samanlı 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. İl Başkanı Samanlı’nın mesajı şöyle; 

“Bilindiği gibi, her yıl 10 -16 Mayıs tarihleri arasındaki bir haftalık süre; doğuştan veya sonradan herhangi bir hastalık veya kaza sonucu bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yetilerini çeşitli derecelerde kaybetmiş, normal yaşamın gereklerine uymakta sorunlar yaşayan bireylerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak gayesiyle Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır.

Özel durumları nedeniyle engellerle karşılaşan vatandaşlarımızın sorunlarının, onları ve engel durumlarını yılın sadece bir günü veya bir haftasında hatırlanarak çözülmesinin mümkün olmayacağını kabul etmemiz gerekir.

Hiçbir zaman unutulmamalıdır her birey bir engelli adayıdır.

Talihsiz bir kaza, kasıtla oluşmuş bir yaralanma, bir hastalık veya başa gelebilecek herhangi bir sebep; sağlıklı bir insanın yaşamını zorlaştıracak engellere sebebiyet verebilir.

Herhangi bir sebebiyetten dolayı engellerle yaşamak zorunda kalan bireyleri görmezden gelmek, durum ve duygularını anlamaktan yoksun olmak, yardım elini uzatmamak, engelleri kaldırmak için çaba sarf etmemek insani duygulardan mahrum olmaktır ki asıl telafisi olmayan engellilik durumu olarak tarif ve acziyet kabul edilebilecek durum budur.

Emanetimiz olarak kabul ettiğimiz engelli kardeşlerimizin yaşadığı sorunları ve ihtiyaçlarını dikkate almak, çözüm üretmek bizim için önemli bir sorumluluk, asli bir görevdir. Zira bu sorunlar görmezden gelindiği veya çözümü ötelendiği sürece büyüyecek, sorunu yaşayanların mağduriyeti devam edecektir.

Bizler engelli kardeşlerimizin yaşadığı sorunları görebiliyor ve de çözüm yolları bulabilmek için çaba sarf ediyoruz. Onların herkesle eşit haklara, fırsat ve olanaklara sahip bireyler olarak yaşamalarını istiyoruz.

Sağlıklı toplumun temelleri, toplumu oluşturan bireylerin ideal bir hukuk düzeninde,  hak ve hürriyetlerinin korunduğu, sağlıklı ve güven ortamı içinde kendilerine sunulan imkânlarla en iyi şekilde yetiştirilmesiyle mümkündür.

Biz engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşamda, bilimde, sanatta, sporda ve siyasette; yaşamın her alanında etkin olarak yer almasını istiyoruz.

Engelli kardeşlerimizin “Engelliler Haftasını” kutluyor; yılın sadece bir haftası ya da bir günü değil; ihtiyaç duydukları her an yanlarında olduğumuzu samimiyetle ifade ediyoruz” 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazetemalatya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.