Haber Detayı
16 Nisan 2021 - Cuma 16:14
 
Vali yardımcısı ve 2 Müdür açığa...
Yurtdışına gidip de dönmeyen 43 kişi ile ilgili görevden alınmalar
GÜNDEM Haberi
Vali yardımcısı ve 2 Müdür açığa...

Görevden alınmalar sürüyor. Yurtdışına gidip de dönmeyen 43 kişi ile ilgili görevden alınmalar sürüyor. Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Karakuş’tan sonra Vali Yarımcısı Gödekmerdan ile Çevre Şehircilik İl Müdürü Onhan ve Nüfus Vatandaşlık Müdürü Ahmet Cebeci görevlerinde ihmal ve kusurlu görülerek görevlerinden alındılar.

Yeşilyurt Belediyesince gri pasaport aldırarak çevre gezisi için Almanya’ya götürülen 43 kişinin yurda geri dönüş yapmaması iddiası üzerine İçişleri Bakanlığı Müfettişlerince başlatılan soruşturmanın ardından Valilik tarafından 1 vali yardımcısı ve 2 kurum müdürü görevden el çektirildi.

Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan ile İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ahmet Cebeci’nin Yeşilyurt Belediyesinin çevre gezisi adı altında Almanya’ya götürdüğü 43 kişinin yurda geri dönmemesi nedeniyle başlatılan idari soruşturma kapsamında ihmal ve kusurlarının bulunduğu iddiası üzerine görevlerinden el çektirildikleri öğrenildi.

Yeşilyurt Belediyesi ise düzenledikleri çevre gezisinde Almanya’da 43 kişiyi kaybetmiş olmaları suçlaması üzerine başlatılan idari soruşturmada başkan yardımcısı Bekir Karakuş’un görevden el çektirildiğini açıklamıştı.

 

Malatyahaber.com- gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali yardımcıs, 2 müdür, açığa alındı, Malatya, Yeşilyurt Belediyesi
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });