Haber Detayı
12 Nisan 2021 - Pazartesi 20:24
 
TED Kolejinde mermerler şekillendi
Heykel sanatı Malatya'da da tanıtılıyor. TED Koleji yerleşkesinde düzenlenen...
Kültür Haberi
TED Kolejinde mermerler şekillendi

TED Kolejinde taş heykel sanat çalıştayı.  Covid-19 salgını yüzünden yaşanan şu zor ve sıkıntılı günlerde sanatın iyileştirici yönünü kullanarak ruhları bir nebze olsun onarabilmeyi hedefleyen Çalıştay, Üniversite, Emniyet ve Milli Eğitim Müdürlüğü ve TED Koleji tarafından düzenlendi. Heykel sanatıyla ilgili bilgileri paylaşmak, bilgilerin paylaşılacağı platform oluşturmak amacıyla TED Koleji yerleşkesinde “Sanat Çalıştayı Taş Heykel” etkinliği düzenlendi. Moderatörlüğünü İnönü Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr Samsun’un yaptığı ve heykel sanatçılarının katıldığı  Çalıştayla ilgili TED Kolejinden yapılan açıklamada;

“TED Malatya Koleji, İnönü Üniversitesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında 10-14 Nisan 2021 tarihleri arasında süren Ulusal Taş Heykel Sanat Çalıştayı düzenlemiştir.  Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Meysem SAMSUN’un moderatörlüğünde çağrılı heykeltıraşların katılımıyla gerçekleşen çalıştay, 10 Nisan Cumartesi günü çevrimiçi olarak başlamış ve “Heykel ve Sanat Eğitimi” konulu panel konuşmaları ile ülke genelinde eğitim camiasından sanatsever pek çok insanla buluşma imkanı sağlamıştır.

Heykel sanatçıları; Malatya Büyükşehir Belediyesi Bünyesinden Eğitimci Heykeltraş Arif Toprak, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’nden Doğukan Çırıkka, Muhammet İşçi ve Suat Korkmaz ve İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Fakültesi Heykel Bölümü’nden İbrahim Umut Yıldırım’ın mermerleri şekillendirmeleri ile kentimize kültürel bir değer olarak kalacaktır. Heykeltıraşların” Eğitim” temalı heykel çalışmaları TED Malatya Koleji web sayfası üzerinden gün boyu canlı yayın olarak izlenebilmektedir.

Tüm dünyada Covid-19 salgını yüzünden yaşanan şu zor ve sıkıntılı günlerde sanatın iyileştirici yönünü kullanarak ruhumuzu bir nebze olsun onarabilmeyi hedefleyen bu etkinlik için emeği geçen herkese teşekkür eder, halkımıza hayırlı olmasını dileriz.” İfadeleri yer aldı.

gazetemalatya.com-Bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Taş heykel, sanat çalıştayı, Malatya, İnönü Üniversitesi, Nilli Eğiti
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });