Haber Detayı
13 Nisan 2021 - Salı 19:05
 
Sokağa çıkma yasağı süresi uzatıldı
açıklamada 65 yaş ve üstü ile 18 yaş altı gençler için kaldırılan toplu ulaşımda...
GÜNDEM Haberi
Sokağa çıkma yasağı süresi uzatıldı

Hafta içi 8 saat olarak uygulanan sokağa çıkma yasağı 10 Saate uzatıldı. Hafta içi 21.00-05.00 saatlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağı 19.00-05.00 saatlerine uzatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada 65 yaş ve üstü ile 18 yaş altı gençler için kaldırılan toplu ulaşımda yasakları tekrar uygulanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

* Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirlerarası seyahatlere izin verilmeyecektir,

*  Bir süre önce ara verdiğimiz 65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehiriçi toplu taşıma araçlarını kullanma sınırlamasını yeniden getiriyoruz,

*Kamuda saat 16 da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak, hamileler ve kronik hastalığı olanlar ile 10 yaş altı çocuğu bulunan kadın personel idari izinli sayılacaktır.

* Şartları uygun olan özel sektör firmaları da bu yönde teşvik edilecektir.

* Eğitimde sınav sürecinde olan 8 ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitimle faaliyetlerini sürdürecektir.

* Yeme içme hizmeti veren kafe kıraathane çay bahçesi Spor Salonu ve benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonrasına kadar ara verecektir.

* Lokanta ve benzeri işletmeler ise Ramazan boyunca sadece belirlenen saatlerde paket ve gel al hizmeti ile çalışmalarını yürütecektir.

* Düğün, nişan, kına, nikah,  toplantılar ve kapalı alanlarda yapılan etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar ertelenmiştir.

*  Oteller sadece kendi müşterileri ile sınırlandırılmış şekilde hizmet verebilecek sahte rezervasyon ve benzeri hilelere göz yumulmayacaktır.

* Konaklama tesisleriyle evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştirilemeyecektir

* Konu ile ilgili diğer ayrıntılar İçişleri bakanlığımızca bu gece yayınlanacak genelge ile duyulacak, uygulama da yarın akşam saat itibariyle başlayacaktır. 

 

gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sokağa, çıkma, yasağı, süresi, uzatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });