Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 15:33
 
1.OSB'ye 30 milyonluk eğitim tesisi
24 derslikli, yurt ve sosyal tesislerin yer alacağı bir eğitim tesisisin yapılacağını...
EKONOMİ Haberi
1.OSB'ye 30 milyonluk eğitim tesisi

TSO, 1. OSB’ye 24 derslikli, yurt ve sosyal tesislerin yer alacağı bir eğitim tesisisin yapılacağını açıkladı. Nitelikli eleman yetiştirilmesi amacıyla kurulacak olan ve maliyetinin TOBB tarafından karşılanacağı belirten Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “İçerisinde eğitim laboratuvarlarının da bulunduğu 24 derslik, 200 kişilik yurt ve spor merkezinin yer alacağı ve değeri 30 Milyon TL’yi aşan proje, OSB’mizdeki nitelikli ara eleman sorununu yine kendi bünyesinde çözmesini sağlayacak. Buradaki öğrencilerimiz iş garantili eğitimler alacak ve yine şehrimizin sanayi tesislerinde istihdam edilmesi sağlanacak.” Diyerek yapılacak eğitim tesisi ile bilgiler verdi. Mayıs ayında temeli atılması düşünülen eğitim tesisi ile ilgili yapılan yazılan açıklamada;

“Malatya Organize Sanayi Bölgesi’nde nitelikli iş gücü sorununu kendi bünyesi içerisinde çözme hedefiyle farklı projeler geliştiren Malaya Ticaret ve Sanayi Odası “İŞGEM Mesleki Eğitimle Büyüyor projesi” ile önemli bir adım atmıştı. OSB’de, yapımı TOBB tarafından üstlenilen yeni bir meslek okulu projesinin müjdesini veren Başkan Sadıkoğlu, “İçerisinde eğitim laboratuvarlarının da bulunduğu 24 derslik, 200 kişilik yurt ve spor merkezinin yer alacağı ve değeri 30 Milyon TL’yi aşan proje, OSB’mizdeki nitelikli ara eleman sorununu yine kendi bünyesinde çözmesini sağlayacak. Buradaki öğrencilerimiz iş garantili eğitimler alacak ve yine şehrimizin sanayi tesislerinde istihdam edilmesi sağlanacak. TOBB ve Millî Eğitim Bakanlığımızla gerekli görüşmelerimizi gerçekleştirdik. TOBB İnşaat ve Emlak İşleri Müdürümüz Haluk Altuntaş ve Mimar Mustafa Tekinel Malatya’ya gelerek proje alanında gerekli incelemeleri gerçekleştirdi. Resmi sürecin tamamlanmasının akabinde muhtemelen mayıs ayı içerisinde temel atılmasını hedefliyoruz” dedi.

Malatya’ya kazandırılacak yeni okul projesi için TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerini ileten Başkan Sadıkoğlu, “Birliğimiz, Sn.Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde eğitim alanında çok ciddi projelerin hayata geçirilmesine vesile oluyor. Desteklerini her zaman yanımızda htiğimiz Sayın Başkanımız özellikle eğitim alanındaki çalışmalarımıza büyük hassasiyet gösteriyor. TOBB’un 81 İle 81 Okul” projesi kapsamında tüm illerimizde 1’er okul açmıştı. OSB’mizde inşa edilecek yeni okulumuz ile Malatya’mıza TOBB tarafından 2. okul yaptırılmış olacak. Bunun Türkiye’de örneği yok. Şehrimize kazandırılacak yeni okulumuzdaki en büyük pay sahibi olan Sn. Hisarcıklıoğluna tüm hemşehrilerim adına bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” ifadeleri yer aldı.

 

Bülten-gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1.OSB'ye, 30, milyonluk, eğitim, tesisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });