EKONOMİ Haber Girişi: 09.03.2020 - 17:09, Güncelleme: 15.06.2021 - 12:24

Dezavantajlı gruplara işgücü

 

Dezavantajlı gruplara işgücü

Yoksul veya yoksulluk riski bulunan kadın ve gençlerin hedef alındığı dezavantajl..
Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından yürütülen, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı IPA II dönemi kapsamında uygulanan İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı kapsamında desteklenen TRB1 Bölgesindeki Dezavantajlı Kişilerin İşgücü Piyasasına Sürdürülebilir Entegrasyonu İçin Teknik Yardım Operasyonu ilk yönetim toplantısı gerçekleştirildi. 4 Mart 2020 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Ankara’da düzenlenen toplantıya, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Süreyya Erkan, FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Melahat Güray ve uzmanlar katılım sağladı. Projeye ilişkin açıklamalarda bulunan FKA Genel Sekreteri  Yoğunlu,“Fırat Kalkınma Ajansı olarak TRB1 olarak nitelendirdiğimiz Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerimizi içine alan bölgemizde birçok alanda faaliyet gösteriyoruz. Bölgemizin kalkınmasına yönelik çalışmalar yapıyoruz. İmzalarını attığımız Dezavantajlı Kişilerin İşgücü Piyasasına Sürdürülebilir Entegrasyonu Operasyonu ile amacımız dezavantajlı kişiler için fırsatlar içeren kapsayıcı bir işgücü piyasasını teşvik ederken, bu kişilerin işgücüne sürdürülebilir entegrasyonunu sağlamak ve işgücü piyasasında her türlü ayrımcılıkla mücadele etmektir. Bu kapsamda ilk toplantımızı Ankara’da gerçekleştirdik. Çok verimli bir toplantı oldu” şeklinde konuştu. Operasyonun sürekliliği ve tamamlayıcılığının Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) ile sağlanacağını vurgulayan Yoğunlu, “Sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün istihdama dahil olmasını sağlayarak, işgücü piyasasında arz ve talep arasındaki boşluğu daraltacağız. Ajansımız tarafından uygulanacak olan operasyon kapsamında, TRB1 Bölgesi’nde yoksul veya yoksulluk riski bulunan kadın ve gençlerin hedef alındığı  dezavantajlı kişilerin işgücü piyasasına katılımının artırılması hedeflenmektedir. Eski hükümlüler, denetimli serbestlik altındakiler, eski bağımlılar ve benzeri dezavantajlı alt hedef grupları da operasyon kapsamında desteklenecektir. Toplam 4.155.000 Euro bütçeli Operasyonun yüzde 15’lik ülke katkısı (623.250 Euro) Ajans eş finansmanı ile karşılanacaktır.” ifadelerini kullandı.  
Yoksul veya yoksulluk riski bulunan kadın ve gençlerin hedef alındığı dezavantajl..

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından yürütülen, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı IPA II dönemi kapsamında uygulanan İstihdam, Eğitim ve Sosyal Politikalar Sektörel Operasyonel Programı kapsamında desteklenen TRB1 Bölgesindeki Dezavantajlı Kişilerin İşgücü Piyasasına Sürdürülebilir Entegrasyonu İçin Teknik Yardım Operasyonu ilk yönetim toplantısı gerçekleştirildi.
4 Mart 2020 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Ankara’da düzenlenen toplantıya, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Süreyya Erkan, FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Melahat Güray ve uzmanlar katılım sağladı.
Projeye ilişkin açıklamalarda bulunan FKA Genel Sekreteri  Yoğunlu,“Fırat Kalkınma Ajansı olarak TRB1 olarak nitelendirdiğimiz Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illerimizi içine alan bölgemizde birçok alanda faaliyet gösteriyoruz. Bölgemizin kalkınmasına yönelik çalışmalar yapıyoruz. İmzalarını attığımız Dezavantajlı Kişilerin İşgücü Piyasasına Sürdürülebilir Entegrasyonu Operasyonu ile amacımız dezavantajlı kişiler için fırsatlar içeren kapsayıcı bir işgücü piyasasını teşvik ederken, bu kişilerin işgücüne sürdürülebilir entegrasyonunu sağlamak ve işgücü piyasasında her türlü ayrımcılıkla mücadele etmektir. Bu kapsamda ilk toplantımızı Ankara’da gerçekleştirdik. Çok verimli bir toplantı oldu” şeklinde konuştu.
Operasyonun sürekliliği ve tamamlayıcılığının Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) ile sağlanacağını vurgulayan Yoğunlu, “Sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün istihdama dahil olmasını sağlayarak, işgücü piyasasında arz ve talep arasındaki boşluğu daraltacağız. Ajansımız tarafından uygulanacak olan operasyon kapsamında, TRB1 Bölgesi’nde yoksul veya yoksulluk riski bulunan kadın ve gençlerin hedef alındığı  dezavantajlı kişilerin işgücü piyasasına katılımının artırılması hedeflenmektedir. Eski hükümlüler, denetimli serbestlik altındakiler, eski bağımlılar ve benzeri dezavantajlı alt hedef grupları da operasyon kapsamında desteklenecektir. Toplam 4.155.000 Euro bütçeli Operasyonun yüzde 15’lik ülke katkısı (623.250 Euro) Ajans eş finansmanı ile karşılanacaktır.” ifadelerini kullandı.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazetemalatya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.