SİYASET Haber Girişi: 30.03.2021 - 16:53, Güncelleme: 15.06.2021 - 12:24

Ciddi katkılar sağlayacak

 

Ciddi katkılar sağlayacak

AKP Milletvekilleri Çakır ve Kahtalı, eski Vagon Onarım Fabrikası alanında Kızılay
AKP Milletvekilleri Çakır ve Kahtalı, eski Vagon Onarım Fabrikası alanında Kızılay tarafından kurulan Lojistik Merkezinde incelemeler yaptı ve yetkililerden tesiste yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.  Milletvekillerinin, Kızılay lojistik merkezi ziyareti ile ilgili yayınlanan bültende; “Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, 40 yıldır atıl durumda bulunan Vagon Onarım Fabrikası’nın Kızılay Üretim Üssü’ne dönüştüğünü ifade etti. Soylu, Malatyalıların hayaline Türk Kızılay’ını can verdiğini kaydederek, Malatya’da Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun en büyük tesisinin yapıldığını belirtti. AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise Kızılay’ın yaptığı çalışmalar ve faaliyetlerle ülke olarak gurur duyduklarını dile getirdi. Kızılay’ın Türkiye’nin güzide yapılarından birisi olduğuna dikkat çeken Çakır, “Kızılay, kan toplama ve kan bağışı başta olmak üzere sosyal içerikli dar gelirli insanlarımıza yardımdan afete maruz kalmış yurtiçinde yurt dışında her türlü mağduriyette insanların yanında olan bir kuruluşumuz. Tabii Malatya’mızda ilk defa ülkemizde belki Türkiye’nin en büyük üstlerinden biri yapılıyor. Kızılay Lojistik Merkezi’nin atıl kalmış bir alanda faaliyete geçiriyor olması hem ülke ekonomimiz hem de Kızılay’ımızın devasa büyük yapısı için oldukça önemli” diye konuştu. Çakır: “Başta istihdam olmak üzere…” Milletvekili Çakır, Kızılay’ı daha da büyütecek olan bu yatırımın Malatya için büyük önem arz ettiğine vurgu yaparak, şunları söyledi: “Haliyle burada yapılacak çalışmalar ulaşım nakliyeler yan ürünlerin üretilmesi de dahil olmak üzere Malatya’mıza istihdam başta olmak üzere çok ciddi katkılar sağlayacak. Bu tesiste çok ciddi bir çalışma var.  Çok büyük bir emek verilmiş. Aynı zamanda çok hızlı bir süre içerisinde üretim aşamasına gelen bölümlerde oluşmuş vaziyette.” Kahtalı; “Kızılay’ımıza bağlı 3 fabrika… AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı da çok kısa bir süre içerisinde önemli bir yatırımın Malatya’ya kazandırıldığını ifade etti. Hazırlanan plan çerçevesinde Kızılay Lojistik Merkezi’nin tam anlamıyla bir entegre tesis olarak tamamlanacağını kaydeden Kahtalı, “Burada Kızılay’ımıza bağlı üç firmada üretim yapılacak. Kızılay Üretim Üssü’nde hem giyim hem çadır hem de konteynır üretimi yapılacak” dedi. Kahtalı, Kızılay Lojistik Merkezi’nin Malatya’da kurulmasının önemine dikkat çekerek, “Türkiye’de Kızılay’ın tek üretim yapmış olduğu üretim üstü olarak burada faaliyet gösterecek. Tabii burası vagon onarım fabrikası olarak yapılmıştı. Yıllarca bu iş burada sağlanamadı. Bugün geldiğimiz noktada Allah’a şükürler olsun bu alan hem Malatya’mız hem ülkemiz hem de dünyadaki bütün mazlumlara çare ve derman olacak” ifadeleri yer aldı.   Bülten
AKP Milletvekilleri Çakır ve Kahtalı, eski Vagon Onarım Fabrikası alanında Kızılay

AKP Milletvekilleri Çakır ve Kahtalı, eski Vagon Onarım Fabrikası alanında Kızılay tarafından kurulan Lojistik Merkezinde incelemeler yaptı ve yetkililerden tesiste yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.  Milletvekillerinin, Kızılay lojistik merkezi ziyareti ile ilgili yayınlanan bültende;

“Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Soylu, 40 yıldır atıl durumda bulunan Vagon Onarım Fabrikası’nın Kızılay Üretim Üssü’ne dönüştüğünü ifade etti.

Soylu, Malatyalıların hayaline Türk Kızılay’ını can verdiğini kaydederek, Malatya’da Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun en büyük tesisinin yapıldığını belirtti.

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ise Kızılay’ın yaptığı çalışmalar ve faaliyetlerle ülke olarak gurur duyduklarını dile getirdi.

Kızılay’ın Türkiye’nin güzide yapılarından birisi olduğuna dikkat çeken Çakır, “Kızılay, kan toplama ve kan bağışı başta olmak üzere sosyal içerikli dar gelirli insanlarımıza yardımdan afete maruz kalmış yurtiçinde yurt dışında her türlü mağduriyette insanların yanında olan bir kuruluşumuz. Tabii Malatya’mızda ilk defa ülkemizde belki Türkiye’nin en büyük üstlerinden biri yapılıyor. Kızılay Lojistik Merkezi’nin atıl kalmış bir alanda faaliyete geçiriyor olması hem ülke ekonomimiz hem de Kızılay’ımızın devasa büyük yapısı için oldukça önemli” diye konuştu.

Çakır: “Başta istihdam olmak üzere…”

Milletvekili Çakır, Kızılay’ı daha da büyütecek olan bu yatırımın Malatya için büyük önem arz ettiğine vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Haliyle burada yapılacak çalışmalar ulaşım nakliyeler yan ürünlerin üretilmesi de dahil olmak üzere Malatya’mıza istihdam başta olmak üzere çok ciddi katkılar sağlayacak. Bu tesiste çok ciddi bir çalışma var.  Çok büyük bir emek verilmiş. Aynı zamanda çok hızlı bir süre içerisinde üretim aşamasına gelen bölümlerde oluşmuş vaziyette.”

Kahtalı; “Kızılay’ımıza bağlı 3 fabrika…

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı da çok kısa bir süre içerisinde önemli bir yatırımın Malatya’ya kazandırıldığını ifade etti.

Hazırlanan plan çerçevesinde Kızılay Lojistik Merkezi’nin tam anlamıyla bir entegre tesis olarak tamamlanacağını kaydeden Kahtalı, “Burada Kızılay’ımıza bağlı üç firmada üretim yapılacak. Kızılay Üretim Üssü’nde hem giyim hem çadır hem de konteynır üretimi yapılacak” dedi.

Kahtalı, Kızılay Lojistik Merkezi’nin Malatya’da kurulmasının önemine dikkat çekerek, “Türkiye’de Kızılay’ın tek üretim yapmış olduğu üretim üstü olarak burada faaliyet gösterecek. Tabii burası vagon onarım fabrikası olarak yapılmıştı. Yıllarca bu iş burada sağlanamadı. Bugün geldiğimiz noktada Allah’a şükürler olsun bu alan hem Malatya’mız hem ülkemiz hem de dünyadaki bütün mazlumlara çare ve derman olacak” ifadeleri yer aldı.

 

Bülten

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazetemalatya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.