GÜNDEM Haber Girişi: 13.02.2021 - 10:57, Güncelleme: 15.06.2021 - 12:24

20 yaş altı ve 65 yaş üstüne yasaklar kalktı

 

20 yaş altı ve 65 yaş üstüne yasaklar kalktı

Yüz yüze eğitimi ve toplu ulaşım araçlarından seyahat etmeyi engelleyen yasakların kaldırılmasına...
Yüz yüze eğitimi ve toplu ulaşım araçlarından seyahat etmeyi engelleyen yasakların kaldırılmasına Kuran kurslarında başlandı. Kuran kurslarında eğitim gören 20 yaş altı ve 65 yaş üstü öğrenci, kursiyer, öğretici ve çalışanlarına sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Vali Baruş Başkanlığında toplanan Kurul, Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda yüz yüze eğitim yasaklarından etkilenen yaş sınırını kademeli olarak kaldırılmasına Kuran kurslarında başladı. Diyanet İşlerine Başkanlığına bağlı kurslara yönelik olarak15 Şubat 2021 Tarhinden itibaren kaldırılan yasaklarla ilgili olarak Kurulca alınan kararlarda  "İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 12.02.2021 Cuma günü 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23. 27. ve 72. maddeleri uyarınca Vali Aydın BARUŞ başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanmış ve aşağıdaki konuları görüşerek karara bağlamıştır.  Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 01.02.2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde yüz yüze eğitimin kademeli olarak başlatılması kararlaştırılmıştır. Bu doğrultuda Diyanet İşleri Başkanlığınca hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarında 15.02.2021 tarihinden itibaren yüz yüze eğitime geçileceği belirtilmiştir. Bu kapsamda, güzergâh ve ilgili saatlerle sınırlı olacak şekilde; 1- Hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarında öğrenci/kursiyer/öğretici/çalışanların durumlarını kurumlarınca verilecek kurum adresi ve çalışma/ders programını ihtiva eden belge ile belgelendirmeleri şartıyla, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 01.12.2020 tarih ve 2020/146 no’lu kararı ile getirilen sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına, 2- Hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarının öğrenci/kursiyer/öğretici/çalışanlarından 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı kalanların İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 01.12.2020 tarih ve 2020/147 no’lu ile getirilen şehir içi toplu ulaşım araçlarını (trambüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanma kısıtlamasından muaf tutulmasına, Yukarıda belirtilen karara uymayanlar hakkında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına," Duyurusu yer aldı. gazetemalatya.com-Bülten
Yüz yüze eğitimi ve toplu ulaşım araçlarından seyahat etmeyi engelleyen yasakların kaldırılmasına...

Yüz yüze eğitimi ve toplu ulaşım araçlarından seyahat etmeyi engelleyen yasakların kaldırılmasına Kuran kurslarında başlandı. Kuran kurslarında eğitim gören 20 yaş altı ve 65 yaş üstü öğrenci, kursiyer, öğretici ve çalışanlarına sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Vali Baruş Başkanlığında toplanan Kurul, Cumhurbaşkanı Kararı doğrultusunda yüz yüze eğitim yasaklarından etkilenen yaş sınırını kademeli olarak kaldırılmasına Kuran kurslarında başladı. Diyanet İşlerine Başkanlığına bağlı kurslara yönelik olarak15 Şubat 2021 Tarhinden itibaren kaldırılan yasaklarla ilgili olarak Kurulca alınan kararlarda 

"İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 12.02.2021 Cuma günü 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23. 27. ve 72. maddeleri uyarınca Vali Aydın BARUŞ başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanmış ve aşağıdaki konuları görüşerek karara bağlamıştır. 

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 01.02.2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde yüz yüze eğitimin kademeli olarak başlatılması kararlaştırılmıştır.

Bu doğrultuda Diyanet İşleri Başkanlığınca hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarında 15.02.2021 tarihinden itibaren yüz yüze eğitime geçileceği belirtilmiştir.

Bu kapsamda, güzergâh ve ilgili saatlerle sınırlı olacak şekilde;

1- Hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarında öğrenci/kursiyer/öğretici/çalışanların durumlarını kurumlarınca verilecek kurum adresi ve çalışma/ders programını ihtiva eden belge ile belgelendirmeleri şartıyla, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 01.12.2020 tarih ve 2020/146 no’lu kararı ile getirilen sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasına,

2- Hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarının öğrenci/kursiyer/öğretici/çalışanlarından 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı kalanların İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 01.12.2020 tarih ve 2020/147 no’lu ile getirilen şehir içi toplu ulaşım araçlarını (trambüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanma kısıtlamasından muaf tutulmasına,

Yukarıda belirtilen karara uymayanlar hakkında 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına," Duyurusu yer aldı.

gazetemalatya.com-Bülten

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gazetemalatya.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.