Yazı Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 22:32
 
Malatya’mızı eğitimde çok daha iyi yerlerde görebilmek ümidiyle
Celal TÜRKER
celalturker1@gmail.com
 
 

Merhabalar,

Uzunca bir aradan sonra, Malatya’mızın yeni İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Battal KANBAY’ a hoş geldiniz diyerek başlamak istiyorum. 

Dünya PANDEMİ belası ile boğuşuyor. Dünyada eğitim ciddi manada sekteye uğradı. Eğitimi ön plana alan ülkeler, çeşitli tedbirlerle okulları açıp, yüz yüze eğitime başladılar veya başlamanın hesabını yapıyorlar. Eğitim önemli, hem de çok önemli. Cumhuriyetimizin kurucusu,  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e göre, ekonomide, sağlıkta, sanatta, sporda nerede bir problem varsa onun temelinde eğitim yatmaktadır.  Kendisi de çok iyi bir eğitimci olan Sayın Milli Eğitim Bakanımız, her türlü senaryoya hazırlıklı olduklarını sürekli olarak vurguluyor. Bir an evvel,  okulların açılmasını dört gözle bekleyen çocukların,  daha fazla zarar görmeden, sağlıklı, temiz,  hijyenik ortamlar hazırlanarak,  okullarda yüz yüze eğitime başlayabilmesi ümidiyle, tüm yetkililere kolaylıklar diliyorum.

Pandemi süreci ve yüz yüze eğitimin önemi ile ilgili her gün çeşitli mecralarda çok çeşitli yazılar yazılıyor. Ben de bu konuda mesleki tecrübe ve öngörülerimden hareketle ayrıntılı bir yazı hazırlıyorum ama bugün İl mİlli eğitim müdürümüzle ilgili olarak yazmak istiyorum.

Yeni Müdürümüz Sayın Battal KANBAY’ ın genç, dinamik ve donanımlı biri olması bizleri ümitlendiriyor elbette ama Malatyalı olması daha fazla mutlu ediyor. Öncelikle bunu belirtmek istiyorum. 1980 doğumlu, genç ve dinamik. İlkokulu Pütürge Tepehan,  Şükan Köyü’nde okumuş. Köy okullarını, birleştirilmiş sınıflı ilkokulların ne demek olduğunu iyi biliyor.  Ortaokulu ise Pütürge Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda  (YİBO)okumuş. YİBO’ ların zorlu şartlarını da görmüş ve yaşamış. Liseyi Fatih Lisesi’nde okumuş. Yani Malatya’nın içinden ortasından geçmiş.  Malatya eğitimini eğitimcilerini iyi tanıyor. Sonrasında Londra’da eğitim görmesi, Okul Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı, Bakanlıkta Daire Başkanlığı ve son olarak ta İstanbul’da ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapmış olması, deneyimlerine deneyim katmış elbette.

Daha kendisi gelmeden, hakkında çok olumlu bilgilerin gelmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyor, Malatya’nın bir eğitim emektarı olarak her daim kendilerinin yanında ve eğitimin hizmetinde olduğumu ifade etmek istiyorum.  Bu vesile ile bundan önceki hizmetlerinden dolayı da Sayın ALİ TATLI’ya ve çalışma arkadaşlarına da hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Başarı ekip işidir. Malatya’mızı eğitimde çok daha iyi yerlerde görebilmek ümidiyle tüm eğitim çalışanlarına sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı ve güzel günler diliyorum.

Kalın Sağlıcakla…

 
Etiketler: Malatya’mızı, eğitimde, çok, daha, iyi, yerlerde, görebilmek, ümidiyle,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });