Yazı Detayı
02 Ocak 2021 - Cumartesi 18:04
 
2021 ZOR BİR YIL OLACAK...
Celal TÜRKER
celalturker1@gmail.com
 
 

      Hemen hemen herkesin ömründe  yaşadığı en zorlu yıllardan biri, 2020 yılı, nihayet sona erdi. Zihinlerde olumsuz bir yer kaplayarak, tarihteki yerini aldı. 

       Dünya sanki herşey birden bire değişecek, yaşanan sıkıntı ve sorunlar aniden sona erecekmiş gibi büyük heyecanla 2021 yılını bekliyordu ve nihayet  bugün 2021 yılının ilk günü geldi. Oysa takvimin son yaprağıydı sadece  değişen.  Evet sadece takvim yaprağı ve tarih değişti o kadar.

       2020 yılı çok zor bir yıl oldu, pek çok insan, çok büyük zarar gördü, mağdur oldu, büyük  sıkıntılar yaşadı. Mağduriyet yaşayanlar, daha büyük kayıplar yaşamadan,  maddi ve  manevi kayıplarını telafi etme imkânı bulabilirler umarım. Öncelikle telafisi mümkün olmayan ölümler var. Onlar için dua etmekten başka yapılacak birşey kalmadı maalesef.  Hayatını kaybeden yaşlı nüfusla birlikte kaybolan hayat tecrübesi ve  birikim de var elbette. 
Yıllarca verilen emek ve çalışma sonucunda elde edilen yatırımların atıl durumda kalması. İşini,  aşını, eşini  kaybeden insanlar, bankalardan çekilen krediler  ve icra dosyaları... Dünyada belki en son ama ülkemizde ilk fırsatta kapatılan eğitim kurumları yüzünden geleceğini ve ümidini kaybeden bir nesil. KAYBOLAN UMUTLAR... 
       2020 yılında kaybedenler var elbette ama bunun yanında bir de kazananlar var. Bir mağazanın camına asılan küçük bir kağıda yazılanlar,  yaşananların vehametini açık ve seçik bir şekilde anlatıyor. " BEN KAPALIYIM ÇÜNKÜ AMAZON AÇIK..."
         Umarım görülen hasarın düzeyi gerçekçi bir biçimde ortaya konur ve bir an evvel onarılmaya başlanır. Kirli menfaat ve ucuz siyasetin yeri ve zamanı değil. Gün birlik zamanı. 2021 yılı fırsat yılı olmalı...       Kalın sağlıcakla

01.01.2021
 

 
Etiketler: 2021, ZOR, BİR, YIL, OLACAK...,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });