Haber Detayı
20 Ocak 2020 - Pazartesi 18:13
 
Yüzde yüz başarı
Türkiye Açık Kıck-Boks turnuvasına 3 sporcu ile katılan Yeşilyurt Belediyes iKıck-Boks Takımı, 3 bin 500 sporcunun..
SPOR Haberi
Yüzde yüz başarı

Antalya’da düzenlenen turnuvaya 3 sporcu ile katılan Yeşilyurt Belediyesi, 1 altın 2 gümüş madalya ile Malatya’ya döndü. 11-19 Ocak Tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Türkiye Açık Kıck-Boks turnuvasına 3 sporcu ile katılan Yeşilyurt BelediyesiKıck-Boks Takımı, 3 bin 500 sporcunun yarıştığı turnuvada, 1 birincilik 2 ‘de ikincilik elde etti. Madalyalı sporcuları makamında ağırlayan Başkan Çınar, “Antalya’da düzenlenen Şampiyonada ilçemizi ve kentimizi başarıyla temsil ederek güzel sonuçların altına imza atıp, göğsümüzü kabartan sporcularımızı canı gönülden tebrik ediyorum.”  Diyerek başarılı sporcuları kutladı. Madalyalı sporcular, Yakup Yiğit, Buluthan Özsürer ve Mehmet Fırat’ın Başkanı ziyareti ile ilgili yayınlanan bültende,

“Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 3 bin 500’e yakın sporcunun katılımıyla Antalya’da düzenlenen Türkiye Açık Kıck-Boks Şampiyonasına üç sporcu ile katılıp bir altın, iki gümüş madalya kazanan Yeşilyurt Belediyesi Kıck-Boks Takımı sporcularını makamında ağırlayarak, elde ettikleri başarılardan dolayı tebrik etti.

3 Madalya ile

11-19 Ocak 2020 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Türkiye Açık Kıck-Boks Şampiyonasına üç sporcu ile katılan Yeşilyurt Belediyesi Kick-Boks takımı, üçte üç yaparak büyük bir başarının altına imza attı.

2 Branşta bir altın, 2’de gümüş madalya

Büyük bir çekişmeye sahne olan Türkiye Şampiyonasında rakipleri karşısında başarılı maçlar çıkartan Yeşilyurt Belediyesi Kick-Boks takımı sporcularından Yakup Yiğit, 94 kiloda pointfighting branşında Türkiye Şampiyonu olurken,+94 kgda Buluthan Özsürer pointfighting branşında Türkiye ikincisi, Mehmet Fırat ise 57 kgda lıghtcontact branşında Türkiye ikincisi oldu.

“Yatırımların karşılığını almak sevindirici

3 bin 500 sporcu arasından 3’te 3 yaparak büyük bir başarının altına imza atan Yeşilyurt Belediyesi Kick-Boks takımı sporcularını makamında ağırlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonasında ilçemizi ve kentimizi başarıyla temsil ederek güzel sonuçların altına imza atıp, göğsümüzü kabartan sporcularımızı canı gönülden tebrik ediyorum. 3 bin 500’e yakın sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyonaya katılan üç sporcumuzun da madalya alması bizleri ayrıca gururlandırmıştır. Ekim ayında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası için oluşturulacak Milli Takım için büyük bir mesafe kat eden, milli formayı yeniden giyme gururunu yaşamak adına büyük bir fedakârlık ve özveri gösteren sporcularımızın en iyi şartlarda şampiyonalara hazırlanmaları için imkânlarımızı seferber ettik. Oldukça nezih ve modern alanlara sahip Yakınca Yaşam ve Spor Merkezimizde antrenmanlarını yapan sporcularımızın elde ettikleri başarılardan gurur duyuyoruz. Yeşilyurt Belediyesi’nden Milli Takıma sporcu gönderme gururunu yaşamak için de üzerimize düşen ne varsa yerine getirmekteyiz. Yeşilyurt Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi sportif hizmetlerde de örneklik teşkil edecek hizmetlerin altına imza atmaya devam edeceğiz. Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzü kurduktan sonra yaptığımız yatırımların karşılığını bu denli başarılarla almak bizi ayrıca sevindirmektedir. Göğsümüzü kabartan başarılarda emeği geçen herkesi şahsım ve hemşerilerim adına kutlarım.” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yüzde, yüz, başarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });