Haber Detayı
03 Kasım 2020 - Salı 17:51
 
Vizyon proje: Beydağı’na “Villa kent”
Beydağı eteklerine 200 Milyon Liralık Villa Kent projesi hayata...
Çevre Haberi
Vizyon proje: Beydağı’na  “Villa kent”

Beydağı eteklerine 200 Milyon Liralık Villa Kent projesi hayata geçiriliyor. Çöşnük Mahallesi Memur-Sen TOKİ konutların üstündeki Beydağı eteklerine yapılması planlanan ‘Villa Kent’  projesi hakkında bilgiler veren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Villa kent projesiyle bölgeye 200 milyon lira civarında bir yatırım yapmayı planlıyoruz” dedi. 200 Milyonluk proje  ile ilgili yapılan yazılı açıklamada;

“Hayata geçirdiği vizyon projelerle ile Battalgazi’yi hak ettiği tarihi mazisine kavuşturmayı başaran Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, 200 milyonluk bir yatırımı daha ilçe ile buluşturuyor. Battalgazi Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile 3 bin metrelik yeni imar yolu açma çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Çöşnük Mahallesi Memur-Sen TOKİ konutlarının üst kısmındaki bölgeye, 150-200 konutun yer alacağı bir Villa Kent inşa edilecek. Bölgenin kaderini değiştirecek Villa Kent projesi ile inşa edilecek villalar ve ticari alanlarla ilçenin çehresini değiştirmeyi hedefleyen Başkan Güder, “200 milyon civarındaki bir yatırımı ilçemize kazandıracağız” dedi.

BAŞKAN GÜDER, ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP ETTİ

Battalgazi Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekiplerin, Çöşnük Mahallesi Memur-Sen TOKİ önünden Çamurlu Mahallesi Venk Caddesi’nde Eylül ayında başladığı 3 bin metre uzunluğundaki yeni imar yolu açma çalışmalarını aralıksız sürüyor. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ekiplerin gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde inceledi ve çalışmaların biran önce tamamlanması talimatını verdi.

 

BAŞKAN GÜDER: “BÖLGENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Battalgazi’de Villa Kent oluşturacaklarının müjdesini veren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Malumunuz üzere daha önce burada hiçbir çalışma olmamıştı. Burası coğrafi olarak zor bir bölge, burada çok sert kayalar bulunuyor. Bizde Eylül ayında Battalgazi Belediyesi olarak burada 3 kilometrelik yeni bir imar yolu açma çalışmalarına başlamıştık. Zor olsa da ekiplerimizin yoğun mesaisi harcayarak yolu açıyor. Özellikle Battalgazi’de, Beydağı’nın eteklerinde vatandaşlarımızın yerleşke yeri olarak talep ettiği yerler, daha önce imara açılmıştı. Bizde Battalgazi Belediyesi olarak açılması gereken diğer imar yollarında çalışmalar yapıyoruz. Belediye olarak yeni imar yolunu açarak bu bölgenin konutlaşmasına ve diğer vatandaşlarımızın konut yapmasına katkı sağlamış olacağız. Bölgenin kaderini etkileyen çalışmalara imza atıyoruz.

Manzarası ve hava şartlarıyla burası Battalgazi’mizin en güzel yerlerinden birisi. Bildiğiniz üzere Battalgazi’de ev gereksinimi ve ev ihtiyacı talepleri çok fazla. Biz bu bölgeye villalarımızı inşa edeceğiz. Burayı Villa Kent yapacağız. Topluma ve inşaat sektörüne yön verme noktasında ve insanların ihtiyaçlarını karşılama noktasında Battalgazi Belediyesi olarak bu projemiz ile karşılamış olacağız. Coğrafi ve fiziki şartlarına uyum sağlayacak yapıları burada inşa edeceğiz. Villa kentimizle ilçemizi sıkışmışlıktan kurtaracağız. Arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Mesai kavramı gözetmeden çalışmalarını sürdürüyorlar. Amacımız Battalgazi’nin mazisine layık bir ilçe haline getirmek. Buradaki çalışmalar sonrasında 200 milyon civarındaki bir yatırımı buraya kazandıracağız. Yatırımın devamı geldiğinde milyarları geçen yatırımlar burada hayat bulacak. Beydağı’nın eteklerini değerlendireceğiz. Alt yapı ve üst yapıları oluşturarak ilk ‘Villa Kenti’ Battalgazi Belediyesi olarak biz inşa edeceğiz. Özellikle belirli bir gelire sahip insanların ihtiyaçlarını karşılama noktasında 150-200 villamızı buraya inşa edeceğiz” ifadeleri yer aldı.

Bülten 

Kaynak: Editör:
Etiketler: vizyon proje, Beydağı'na, villa kent, Battalgazi Belediyesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });