Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 16:50
 
Uyuşturucu ve hırsızlığa dikkat!
Mahallelerde gören gözümüz, duyan kulağımız, oraya uzanan ellerimiz siniz. Bağımlılıkla ..
ASAYİŞ Haberi
Uyuşturucu ve hırsızlığa dikkat!

İlçe mahalle muhtarları ile bir araya gelen Darende Kaymakamı Malik Çalışır, ağırlıklı olarak uyuşturucu ve hırsızlık konularında muhtarların çok dikkatli olmalarını istedi.

Kaymakam Çalışır’ın yanı sıra Belediye Başkan yardımcısı Tuncer Çalık, Emniyet Müdürü Mustafa Denizhan, Jandarma Bölük Komutanı Ufuk Kale ile daire amirleri ve muhtarların katıldığı toplantı METEM konferans salonunda yapıldı.

“Muhtarlar bizlerin mahallerde eli ayağıdır..”

Uyuşturucu bağımlılığıyla ilgili yapılan sunumdan sonra konuşan Kaymakam Çalışır, “Sizleri önemsiyoruz. Çünkü basit işlet yapmıyorsunuz: Bu nedenle sizlerden beklentilerimiz var. Mahallelerde gören gözümüz, duyan kulağımız, oraya uzanan ellerimizsiniz. Bağımlılıkla mücadeleyi Ülke olarak çok önemsiyoruz. Göç ve güvenlik gibi en büyük sorunlarımızdan bir tanesi maalesef uyuşturucu, Uyuşturucu, geleceğimizi ipotek altına aldı devlet olarak bu konuda ciddi çalışmalarımız var. İlçemizde de sizleri bilgilendirmeyi doğru bulduk çünkü sizler birçok kişiyle karşılaşıyorsunuz.  Bu anlattığımız belirtilerde kişilerle karşılaştığınız zaman bizimle irtibata geçmelisiniz. Diğer önemli bir konu da hırsızlık olayları.  Gereken tüm önlemleri almamıza rağmen az da olsa bir kaç olay yaşandı. Darende İlçe Emniyet Müdürlüğü başarılı çalışmalara imza attı bu konuda da öyle bu konularda sizlere de önemli görevler düşüyor emniyetimizi, Jandarmayı şüpheli durumlarda bilgilendirmeniz olayları önler” ifadeleriyle muhtarların uyuşturucu ve hırsızlık gibi asayiş olaylarında kolluk kuvvetleri ile hemen irtibata geçilmesini istedi.

Emniyet Müdürü Denizhan’da, ilçedeki çalışmalar hakkında bir sunum yaptı ve devlet -vatandaş iş birliği ile üzücü olayların yaşanmasının önleneceğini belirtti.

Haber: Ahmet Çakır-Darende

Kaynak: Editör:
Etiketler: Uyuşturucu, ve, hırsızlığa, dikkat!,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });