Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 17:54
 
Sorunlar ilk ağızdan
Mahallelerin asayiş ve güvenlikle ilgili olmak üzere yaşadıkları sorunları, devletin ilk kapısı
GÜNDEM Haberi
Sorunlar ilk ağızdan

Vali Baruş’un mahalle ziyaretleri devam ediyor. Mahallelerin asayiş ve güvenlikle ilgili olmak üzere yaşadıkları sorunları, devletin ilk kapısı olan muhtarlardan dinlemek amacıyla Vali Aydın Baruş tarafından başlatılan Mahalle ziyaretleri aralıksız devam ediyor. Vali Baruş, beraberinde İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve Mahalli İdareler Müdürü İsmet Timur ile birlikte Yeşilyurt İlçesi İnönü ve İlyas Mahalle Muhtarlarını ziyaret etti.

İnönü Mahallesi Muhtarı Abdulgazi Atabey ve İlyas Mahalle Muhtarı Faik Şahin’i ziyaretlerinde Vali Baruş, Mahallelerinin sorunları ve çalışmaları hakkında muhtarlar ve azalarıyla sohbet ederek bilgiler aldı.

Muhtarların görev yaptıkları, temsil ettikleri mahallenin huzur ve güvenliğinin sağlanmasında en büyük yardımcıları olduğunu söyleyen Vali Baruş, halkın yaşadığı sorunların çözümlenmesi ve sıkıntıların giderilmesinde ilk adım hizmet kapısı olduğuna dikkat çekerek, amacımız ilimizin her mahallesinde vatandaşlarımızın en iyi yaşam koşullarında yaşamasını sağlamaktır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren muhtarlar, mahallelerinin sorunlarıyla ilgilenen Vali Baruş’a teşekkür ettiler.

Ziyaretlerin ardından Yeni İlçe Garajında bulunan esnafları tek tek gezerek ziyarette bulunan Vali Baruş ve beraberindekiler esnaflarla sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi. Son olarak Sanayi Polis Merkezi Amirliğinde incelemelerde bulunan Vali Baruş buradan ayrıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sorunlar, ilk, ağızdan, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });