Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 17:18
 
Son turnuvada Çitil Şampiyon
Malatya İl şampiyonunu belirleyecek olan yılın son turnuvasında Feyzullah Çitil rakiplerini..
SPOR Haberi
Son turnuvada Çitil Şampiyon

Satranç sporunda 2019 yılının son turnuvası yapıldı. Malatya İl şampiyonunu belirleyecek olan yılın son turnuvasında Feyzullah Çitil rakiplerini eleyerek İl birincisi oldu. Çitil, elde ettiği birincilikle Türkiye Kupasında Malatya için yarışma hakkını elde etti.

İl birinciliğini belirleyecek olan ve yılın son satranç turnuvası olma özelliğini taşıyan Satranç Malatya İl müsabakası, 21-22 Aralık tarihleri arasında Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Çok Amaçlı Spor Salonunda yapıldı. 

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen satranç turnuvasında, Feyzullah Çitil, Satranç Malatya İl Birincisi oldu.  Çitil, Malatya il birinciliğinin yanı sıra Türkiye Satranç Kupası’nda yarışma hakkını da elde etmiş oldu. Başarılı sporcu, madalyasını GSİM Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen’in elinden aldı.  

Dereceye giren sporcuların madalyalarını takdim eden Spor Şube Müdürü Dağdelen, Türkiye Kupası yarışmasına katılacak olan Feyzullah Çitil’e başarılar diledi. 

Madalya töreninde konuşan Malatya Satranç İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy, Türkiye Kupası Yarışmasının 25 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında Antalya’da yapılacağını ifade ederek, Çitil’e başarılar diledi. Başarılı sporcu, il birincisi olarak Türkiye Satranç Kupası’nda yarışacağı için mutlu olduğunu ifade ederek, satranca küçük yaşlarda başladığını, geçmişte küçükler ve yıldızlarda da birincilikler elde ettiğini ve Türkiye Kupası’nda da iyi bir derece elde etmek istediğini kaydetti.

Satranç Malatya İl Birinciliği yarışmasında Cem Azad Kaplan ikinci, İlker Aktaş üçüncü oldu. İkinci sporcu Cem Azad Kaplan, madalyasını İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy’un elinden alırken,  üçüncü olan İlker Aktaş da madalyasını başhakem Kurtuluş Cabbaroğlu takdim etti.

Ferdi DURDU, Yeni Malatya Gazetesi-malatyahaber.com-gazetemalatya.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Son, turnuvada, Çitil, Şampiyon,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });