Haber Detayı
05 Nisan 2020 - Pazar 16:37
 
Sokaktakilere "Evde kal" uyarısı ve..
Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında yapılan uyarılar, dikkate alınmayınca
GÜNDEM Haberi
Sokaktakilere

Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında yapılan uyarılar, dikkate alınmayınca kurallara uymayan vatandaşları da değişik yöntemlerle uyarmaya başladı. Trafik ışıklarıyla (sinyalizasyon)  " evde kal" yazısı ile uyaran Büyükşehir Belediyesi sokağa çıkanlar içinde hijyenik önlemler, maske ve eldiven dağıtımı yapmaya başladı. Korona virüs kapsamında alınan önlemlerin yaygınlaşmasıyla ilgili yayınlanan bültende; 
"Koronavirüs salgınının ülkemizde de görülmesinin ardından başlatmış olduğu dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarının yanında vatandaşların evde kalmaları için çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi evde kalmanın önemine dikkat çekmek için yeni bir uygulama daha başlattı.
Malatya Büyükşehir Belediyesi virüsün giderek yayıldığı günümüzde evde kalmanın ne kadar önemli olduğuna vurgu yapmak için Sinyalizasyon sistemlerinde kırmızı ışık yandığı zaman ‘Evde Kal’ yazısı ile sürücü ve yayaların dikkatini çekmeyi amaçlıyor. Evde kalmanın ne kadar önemli olduğu konusunda vatandaşları sürekli olarak uyaran Malatya Büyükşehir Belediyesi ana akslarda bulunan Sinyalizasyon sistemlerinde kırmızı ışık yandığı sırada ‘Evde Kal’ yazısı ile vatandaşları daha duyarlı davranmaları konusunda uyarıyor.
Çeşmelere Sıvı Sabunluk Monte Ediliyor, Malatya Büyükşehir Belediyesi dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşların temizlik araçlarına ulaşımını kolaylaştırmak için çeşmelere sıvı sabunluk monte ederek vatandaşların hijyen kurallarına uymaları amaçlanıyor.
Büyükşehir Belediyesi temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla dışarı çıkmak zorunda kalan vatandaşların hijyen kuralları içerisinde ellerini temizlemeleri amacıyla merkezde bulunan çeşmelere sıvı sabunluk monte ederek vatandaşların çeşmeleri kullanmaları durumunda ellerini temiz bir şekilde yıkayarak herhangi bir hastalığa karşı önlemlerini almaları amaçlanmaktadır.
Semt Pazarlarında denetim artırıldı
 Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından Semt Pazarlarının giriş ve çıkışlarında koronavirüs tedbirleri kapsamında maske ve eldiven dağıtımı yaparken vatandaşların ateşleri de ölçülüyor.
Vatandaşların alınan tedbirlere uymaları noktasında bilgiler veren ekipler dağıtılan  malzemelerin kullanılması ve ayrıca sosyal mesafe kuralına vatandaşların uymaları gerektiği hatırlatıldı.
Atabey Feribot İskelesinde vatandaşlara maske ve eldiven dağıtıldı
Malatya ile Baskil arasında yoğun olarak kullanılan Atabey Feribot İskelesinde de Büyükşehir Belediyesi gerekli tedbirleri alarak yolcuların daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde seyahat etmelerini amaçlıyor.
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından seyahat izin belgesi alan vatandaşlara feribota binmeden önce eldiven ve maske dağıtımı gerçekleştiriliyor." ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sokaktakilere, "Evde, kal", uyarısı, ve..,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });