Haber Detayı
06 Ocak 2021 - Çarşamba 20:42
 
Sofular’e içme suyu şebekesi
MASKİ tarafından yapılan çalışma ile 4 bin 500 metrelik...
Çevre Haberi
Sofular’e içme suyu şebekesi

Kuluncak İlçesine bağlı Sofular Mahallesi içmesuyu şebeke hattına kavuştu. MASKİ tarafından yapılan çalışma ile 4 bin 500 metrelik hat döşenerek içme suyu sorunu giderildi. İçme suyu şebeke hattı döşemesi çalışmaları ile ilgili yayınlanan bültende;

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Kuluncak İlçesi’ne bağlı Sofular Mahallesi’nde 4 bin 500 metrelik içme suyu hattı çalışması gerçekleştirdi. Yapılan çalışmalarla Sofular Mahallesinde yaşanan içme suyu problemi çözüldü.

Çalışmalar ile ilgili bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, il geneline daha kaliteli altyapı sağlamak adına çalışmaların devam ettiğini belirterek, Sofular Mahallesi’nin içme suyu sorunun çözüldüğünü kaydetti. Karataş, “MASKİ olarak sahadayız. 7/24 çalışıyoruz. Tüm ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz alt yapı ve içme suyu çalışmalarımızla vatandaşımıza sağlıklı ve kaliteli içme suyu hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Sofular Mahallemizde yaşanan içme suyu problemini çözdük. Önceden keson kuyu ile içme suyu temini sağlanıyordu. Onu iptal ederek yeni sondaj çalışması yaptık. Yaklaşık 4 bin 500 metre içme suyu hattı yaptık. Çalışmalarımızın yüzde 95’lik kısmını tamamladık. Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Kuluncak İlçesi Sofular Mahalle Muhtarı Naim Yıldırım ise, “Mahallemizin içme suyu sorunu vardı. MASKİ’ye müracaat ettik. Ekipler en kısa sürede gelerek inceleme yaptılar. Ekipler bu zor kış şartlarında çalışıyorlar. Sorunlarımızla sıkıntılarımızla bire bir ilgilenen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan başta olmak üzere MASKİ Genel Müdürümüz Sayın M. Yaşar Karataş’a ve ekibine şahsım ve mahallelim adına teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” ifadeleri yer aldı.

Bülten 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sofular’e, içme, suyu, şebekesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });