Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 16:18
 
Pütürge’nin nakil hatları yenilendi
Pütürge İlçesi’ne bağlı Ormaniçi, Sorguçlu, Korucak, Tepehan, Taşmış..
Çevre Haberi
Pütürge’nin nakil hatları yenilendi

Dağınık yerleşim birimlerinin çok sayıda olduğu Pütürge İlçesinin 8 yerleşim biriminin ekonomik ömrünü doldurmuş enerji nakil hatları yenilendi.  

Malatya’nın elektrik enerjisini dağıtımını üstlenen  FEDAŞ’ın yatırım programı kapsamında yapılan enerji nakil hatları yenileme çalışmaları ile yapılan açıklamada;

“Fırat EDAŞ, kış şartlarından yoğun etkilenen Pütürge İlçesi’ne bağlı Ormaniçi, Sorguçlu, Korucak, Tepehan, Taşmış, Gündüz, Kozluk, Pazarcık mahalleleri için planladığı 3.5 milyon TL’lik yatırımı tamamladı.

Bölgede çalışma kapsamında özelleşme öncesi tesis edilmiş ekonomik ömrünü yitirmiş elektrik hatlarını yenileyen Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü ekipleri; kış şartlarında yoğun etkilenen ve zorlu arazi koşulu nedeniyle ulaşımın olmadığı enerji nakil hatlarında güzergâh değişikliği de yaparak kırsal bölgelerde enerji arzını sağladı.

7/24 çalışan ekipleri ile kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti vermek hedefiyle Fırat EDAŞ, müşterilerinin talep ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için çalışmalarını artırarak devam ettireceğinin altını çizdi.” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pütürge’nin, nakil, hatları, yenilendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });