Haber Detayı
10 Ocak 2021 - Pazar 14:57
 
Özgürce haber yapmak...
Gecesini gündüzüne katan, zor şartlar altında çalışan, halkın haber alma...
SİYASET Haberi
Özgürce haber yapmak...

“Sansürlerin, ekran karartmaların ve köşe kapatmaların olmadığı bir Türkiye istiyoruz” diyen CHP Malatya İl Örgütü 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda;

“Gazetecilerin özgürce haber yapmasını sağlamak demokrasinin olmazsa olmazıdır. Gazeteciler ise bir ülkenin, dünyanın vazgeçilmezidir. Gecesini gündüzüne katan, zor şartlar altında çalışan, halkın haber alma özgürlüğüne sahip çıkarak mesleğini icra eden emektar basın mensuplarının önemini her geçen yıl daha iyi anlıyoruz.

Maalesef 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarken binlerce gazetecinin işsiz olduğunun da farkındayız. Gücünü halktan alan ve kalemi, yorumu, mikrofonu her daim halkın yanında olan meslek onurları önceliği olan gazetecilerin şartlarının iyileştiği, haklarının teslim edildiği, sansürlerin, ekran karartmaların, köşe kapatmaların olmadığı bir Türkiye istiyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm gazeteci isimlerin, basın mensuplarının ve medya kuruluşu çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum.” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özgürce, haber, yapmak...,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });