Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 16:58
 
Özcan; "‘Hedef; 500 milyon dolarlık ihracat’
Pandemi nedeniyle daralan ekonominin kayısı ihracatına etkileri ve önümüzdeki dönem
Tarım Haberi
Özcan;

Ticaret Borsası’nın Cemiyeti ziyaretinde, pandemi nedeniyle daralan ekonominin kayısı ihracatına etkileri ve önümüzdeki dönem hederleri konularında görüş-alışverişinde bulunuldu. Daralan ekonomiye rağmen 90 bin ton kuru kayısı ihracatıyla 270 milyon Dolar Döviz girdisi sağladığını belirten Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, “Bu yılkı hedefimiz 100 tından fazla kayısı ihraç edip gelirimizi 500 milyona çıkarmak olacaktır” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan, Cemiyet Başkanı Vahap Güner ile Yönetim Kurulu üyelerinin günlerini kutladı. Başkan Özcan, Malatya Gazeteciler Cemiyetinin, Malatya’da özel bir yeri olduğunu belirterek “Tüm basınımızın 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününü kutluyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

“KAYISI DA FİYAT İSTİKRARINI BASINIMIZA BORÇLUYUZ”

Korona virüs salgınına rağmen üreticinin hizmetine sundukları  lisanslı depo ve TMO tarafından ilk kez kayısı alımı yapılmasıyla kayısı fiyatlarında bir denge kurulduğunu kaydeden Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan “Lisanslı depo yapıldı ve TMO kayısı alımı yapmasıyla kayısı fiyatlarında denge sağlandı. 90 bin ton kayısı ihraç edilerek 270 milyon Dolar döviz girdisi sağlandı. Bu gelir Malatya’da aynı zamanda huzuru da sağlamıştır. İç piyasada yapılan satışlarla bu gelir daha da artıyor. İşte bu başarıyı biz Malatya basınımıza borçluyuz. Onlarla görüştük, konuştuk, bize değer verdiler ve bu gün kayısı fiyatları iyi bir yere geldi. Bu nedenle basınımızla övünüyoruz ve onları takdir ediyoruz” ifadelerini kullandı.

GÜNER: BORSA GURUR KAYNAĞIMIZ

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Vahap Güner, kayısı fiyatları başta olmak üzere tüm konularda Malatya Borsasıyla gurur duyduklarını belirterek “Ramazan Başkanımız Cemiyeti kurarken olduğu gibi bugünde hep yanımızda oldu. Onunla her konuda istişare ediyoruz. Kayısı fiyatları konusunda büyük bir gayret verdi. 2 adet Lisanslı depo sahibi olduk, TMO kayısı alımı yaptı ve kayısı fiyatları üretici bazında 3 Dolar seviyesine geldi. Bu mutluluk verici bir olay, Başkanımıza bu nazik ziyareti için teşekkür ediyor ve başarılar diliyoruz” diye belirtti

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özcan;, "‘Hedef;, 500, milyon, dolarlık, ihracat’,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });