Haber Detayı
10 Ocak 2021 - Pazar 13:28
 
Kritik görevler üstlenen…
Basının, Kamuoyunu bilgilendirme noktasında kritik görevler üstlendiğini belirten Milletvekili Çalık...
GÜNDEM Haberi
Kritik görevler üstlenen…

Basının, Kamuoyunu bilgilendirme noktasında kritik görevler üstlendiğini belirten Milletvekili Öznur Çalık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çalık, mesajında kamuoyunu bilgilendirme noktasında kritik görevler üstlenen basının, tarafsız ve evrensel normlara uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak halkın talep ve beklentilerini yansıttığını kaydetti. Çalık, basının özellikle bu zorlu pandemi sürecinde mesai mefhumu gözetmeksizin, her şartta görevlerini yerine getirdiği, alınan kararları ve uygulanan tedbirleri hızlı ve doğru bir şekilde vatandaşlara ulaştırdığını belirtti.

Doğru haber verme, tarafsızlık ve özel hayata saygı gibi değerlere sahip basının, toplumdan gelen istekleri titizce yansıtarak kamuoyu duyarlılığının artmasını sağladığını ifade eden Çalık, basının böylece düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili temsilcileri konumunda bulunduğunu belirtti. Çalık, bütün gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladığını ve başarı dolu bir çalışma hayatı dilediğini ifade etti.

Bülten

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kritik, görevler, üstlenen…,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });