Haber Detayı
03 Temmuz 2020 - Cuma 22:05 Bu haber 7194 kez okundu
 
Korona virüsle mücadelede belgeli ilk Belediye hizmet binası
Malatya Büyükşehir Belediyesi, korona virüs (Covid 19) önleme ve kontrol
SAĞLIK Haberi
Korona virüsle mücadelede belgeli ilk Belediye hizmet binası

Malatya Büyükşehir Belediyesi, korona virüs (Covid 19) önleme ve kontrol noktasında Covid 19 Güvenli Himet Belgesi alan Belediye oldu. Büyükşehir Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen COVİD-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk belediye oldu.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanması dolayısıyla düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, TSE Gaziantep Bölge Koordinatörü Rıza Okumuş, TSE Malatya Belgelendirme Müdürü Eraslan Yılmaz katıldı.

Törende açıklamalarda bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Büyükşehir Belediyesi olarak yerel hizmetlerin sunumunda kalite ve standartlara azami özen gösteriyoruz. Pandemi döneminde COVID-19 ile mücadelede, hem Belediye çalışanlarımızın hem de Belediyemizden hizmet almak için gelen vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve hizmette devamlılığı sağlamak için hizmet binamızda COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol çalışmalarını büyük bir titizlikle uluslararası standartlara da uygun olarak yürütmekteyiz” dedi.

Büyükşehir’in kalite standartları yükseliyor

Vatandaşların sağlığını önemsediklerini ve güvenli ortamlarda hizmet almalarını sağladıklarını belirten Başkan Gürkan, “Toplam Kalite Yönetimi anlayışı ile uluslararası standartlarda hizmet sunan Büyükşehir Belediyemiz, kalite standartları kapsamında her geçen gün hizmet kalitesini artırmaktadır. Bu kapsamda yaptığımız bütün faaliyetleri tamamen kendi personellerimiz ile gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

TSE tarafından verilen belgenin  yerel yönetimler içerisinde ilk alan kurumun Büyükşehir Belediyemiz olması ayrı bir önem arz etmektedir. Belgemizin tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını diler, belgenin alınmasında emeği geçen tüm personellerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim. Belgeyi aldığımız bugünde bizleri yalnız bırakmayan TSE Gaziantep Bölge Koordinatörü Rıza Okumuş ve TSE Malatya Belgelendirme Müdür Eraslan Yılmaz’a katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. Daha sonra TSE yetkilileri tarafından ‘COVİD-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teslim edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Korona, virüsle, mücadelede, belgeli, ilk, Belediye, hizmet, binası,
Yorumlar
Haber Yazılımı }); });